| Angelofdarkness862 a întrebat:

Spuma sau fixativ? Argumentati raspunsul.

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Ar trebui să-ţi alegi fixativul în funcţie de scopul acestuia. Foloseşte un fixativ cu fixare uşoară dacă vrei ca părul tău să se mişte natural. Fixativul cu fixare puternică îţi ţine părul în loc pe timp de furtună şi în majoritatea condiţiilor de climă. Poate că ai depus mult efort la crearea unei coafuri elaborate şi ai vrea să o menţii intactă pentru ceva timp. În acest caz, un fixativ cu fixare foarte puternică va servi acestui scop. Unele lacuri de păr sunt potrivite pentru aranjarea câtorva şuviţe sau a părului foarte scurt.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Produsele de coafat sunt bune mai rar, așa împiedici căderea părului, apariția mătreții, etc.
Pa, pa.

| stillhartu a răspuns:

Spuma de par mi se pare ca lasa in urma un aspect cleios al parului, deci fixativ.

| girl00 a răspuns:

Fixativ...daca-ti iei o marca buna nu fac matreatabatting eyelashes eu folosesc de la garnier este foare bun costa in jur de 16 lei si nici nu incarca parulbatting eyelashes

| LegiuitorulX a răspuns:

Scuipinol

| catalinaeu a răspuns:

Fixativ- Tine mai mult frizura aleasa.

| PyKaciu a răspuns:

Spuma!
Fixativul nu este asa bun..La 2-3 zile ai matreata prin par...

| CoRnEtEL a răspuns:

Niciuna.nici alta. faceam si eu prostia asta inainte, nu puteam sa stau fara ele, pana cand incet incet la fiecare trecere a mainii prin par incepeau sa-mi cada cate 2-3 fire de par, cel mai bine iti sta cu parul tau natural.inainte nu suportam sa stau cu parul fara sa-l intind cu placa si fara sa-l aranjez(asta si din cauza ca aveam in minte niste idei prost concepute despre parul meu, pentru ca il am ondulat la varfuri si eu il voiam drept)dar acum nu mai folosesc nimic, hai poate mai fac cate-o exceptie la evenimente.

| roket2012 a răspuns:

Alege fixativul e mult mai bun spuma o sa iti faca matreata

| Anderter a răspuns:

Spuma! Este usor de intins, nu face matreata iar intareste foarte usor parul si da un aspect placut acestuia! Bafta!