| Mikioaja a întrebat:

Stie cineva cât slabesc daca ma infometez o săptămână?laughing

Răspuns Câştigător
| Anonima163333 a răspuns:

Nu face asta! Daca nu mananci o saptamana, cand vei incepe din nou sa mananci normal, o sa pui dublu pe tine, ceea ce cu siguranta nu iti doresti.Trebuie sa slabesti sanatos, astfel nu vei mai pune la loc.Retine:fa-ti un stil de viata din a manca sanatos, nu doar pentru o perioada.
In primul rand, gandeste-te cat ai de slabit.Cu cat sunt mai putine kg, cu atat este mai greu.3-4 kg nu se vad, dar de la 6 in sus se poate observa o diferenta.
In al doilea rand, gandeste-te ca nu-i imposibil si multi au slabit zeci de kg. Unii chiar sute.Incepe cu sportul, regulat, la inceput 10 minute, urcand in fiecare zi 5 minute.In cateva saptamani o sa ajungi la o ora. Orice sport este ok, dar multi recomanada exercitiile cardio, fiindca sunt exercitii pentru parti diferite al corpului.Stii ca ai mai multa grasime pe burta, vei face, exercitii pentru abdomen.De preferat ar fi sa faci pentru toate partile corpului.
In al treilea rand, alimenatia este foarte importanta, adica cea mai importanta.Fii atenta! Si fructele & legumele ingrasa, daca sunt consumate in cantitati mari.Renunta la dulciuri (permis 2-3 tablete de ciocolata neagra la 3 zile),grasimi nesanatoase,fastfood,sucuri acidulate si la fainoase (paste,rar,paine alba,deloc). Lactatele,legumele,fructele,ouale si carnea slaba sunt permise,dar repet, in cantitati mici.
In al patrulea rand, ai grija si cand mananci, seara sa fie cel mai putin, o salata de fructe sau branza si rosii.Mananca la ore fixe, cina inainte de 19:00.
Succes!

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Crezi ca supraviețuiești o saptamana?

Întrebarea e cat pui la loc cand începi sa mananci.

| JicaContra a răspuns (pentru suntserios):

E ceva mai rau, dupa 3-4 zile ai o cadere nervoasa si dai buzna in mancare pana pe pereti

| ValentinGabi a răspuns:

1kg sau 2kg dar de sfătuiesc să nu o faci poate apărea reacții adverse

| Jokers666 a răspuns:

Nu incerca prostia asta ca poti muri

| AnastasiaSt a răspuns:

Nu este bine sa faci asta. Mai bine bei o săptămână sucuri naturale de fructe (ți le faci tu la blender acasa) sau mănâncă iaurturi activia. Nu fa greseala sa nu mănânci nimic. Fructele si legumele, daca mănânci cat e putin si des, nu îngrașă.

| Elena_Maria_1993 a răspuns:

D O A M N E ferește! Serios vorbesc...o sa mori..mananca sanatos, bea apa, fa sport. Asta dacă nu te vrei la spital.

| JicaContra a răspuns (pentru Elena_Maria_1993):

Fara apa mori dupa 3 zile, fara mancare in schimb, in functie de cat de gras esti, poti sa o duci destul de mult, Gandi a stat vreo 20 de zile fara mancare

https://www.google.com/search?q=ce+se+intampla+daca+nu+mananci+o+saptamana

| DamianTeodor a răspuns:

Mori,atât de mult slabesti