| utilizator0123456789 a întrebat:

Stie cineva ce pot face ca sa-mi dispara punctele negre si porii dilatati? Pentru puncte negre am incercat o gramada de masti exfoliante dar tot ies in evidenta foarte tare

Răspuns Câştigător
| Nelly101 a răspuns:

Acizi, BHA sau AHA, o data de 2 ori pe saptamana, fara chestii DIY pentru ca faci mai mult rau decat bine, mastile ajuta, dar nu trebuie sa exagerezi cu exfoliatul, risti sa iti distrugi bariera protectiva a pielii si poate dura si pana la 3 luni sa se refaca. Un cleanser, exfoliant, serum cu niacinamida ajuta portii dilatati si spf (neaparat), sper sa te ajute

6 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Perogen cu apa
apa oxigenata cu perogen
perogen cu apa oxigenata
daca nu merge mergi la un salon de infrumusetare pentru femei da si tu 50 lei UNDE AU COSMETICA si iti da cu ceva auri si gata ti-le stoarce apoi iti da cu spirt.

La cosmetica la salon de infrumusetare pentru femei le scoate repede cu aburi si nu te doare si ieftin si fara sa se infecteze

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perogenul este apa oxigenata in concentratie de 30%, care nu se foloseste pe piele, pentru ca arde. Se foloseste apa oxigenata in concentratie de 3%, insa nu stiu cat ajuta in legatura cu porii. Te sfatuiesc sa nu incerci perogen.

| eamrle a răspuns:

Exista un aparat special care face vacuum, el extrage usor punctele negre din piele. Poti sa-l procuri online sau sa te duci la un salon de frumusete.

| utilizator0123456789 explică (pentru eamrle):

Il am si pe acela happy

| Nelly101 a răspuns (pentru eamrle):

Aparatul este facut sa fie folosit de profesionisti. Facand acasa vacuum risti sa rupi capilare, sa ai vanatai care trec foarte greu, capilarele se pot repara doar cu proceduri de laser. Este un instrument de care mai bine stai deoparte.