| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cum as putea sa-mi fac parul negru pe o perioada de timp (sa nu fie permanent) si fara oxidanti sau alte lucruri care fac rau parului.
Poate un sampon nuanator ceva? Eu am parul saten inchis.

5 răspunsuri:
| mirceakitsune a răspuns:

Cu spray din ăla temporar care se ia la spălare, găsești pe net dacă cauți sau în supermarket/magazin.

| Catrice a răspuns:

Exista șampon nuantator în supermarketuri, la plic. Durează câteva spălări.

| RebecaManea a răspuns:

Vopsea semipermanenta fara amoniac

| Ale5184 a răspuns:

Eu folosesc casting creme gloss de la l'oreal. Nu contine amoniac si scrie ca dureaza 28 de spalari. Totusi, eu ma spal aproape zilnic pe par si niciodata nu a iesit negrul, chiar daca am stat si 2 luni fara sa ma vopsesc, doar s-a decolorat putin. Incearca pliculetele acelea dar iti dispare vopseaua destul de repede.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Loncolor trendy. Casting creme gloss chiar daca nu contine amoniac tot contine o substanta care il inlocuieste si nu te mai poti intorce la nuanta ta doar prin spalare.