| Sunshine123 a întrebat:

Stie cineva de unde pot cumpara aloe vera in stare naturala? O vreau pentru uz extern (fata). Nu gasesc nicaieri.

Răspuns Câştigător
| veronica6747 a răspuns:

Te rog frumos să nu spui chestii false despre planta aceasta. Aloe vera este o plantă care este benefică pentru sănătate de mulți ani, mai mulți de cât ai crede. Data viitoare când vrei să ridiculezi această plantă, te rog să cauți și tu puțin pe internet despre ea și te asigur că nu o să găsești că nu e bună de nimic. Fata care ne-a cerut ajutorul nu te-a întrebat ce crezi tu despre plantă, te-a întrebat de unde poate face rost. Mulțumesc pentru înțelegere

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

La florarie,astea se folosesc ca plante decorative,deci gasesti in ghivece. Vrei sa folosesti pe fata? Degeaba ca oricum nu-ti face nimic,cel putin ce incerci tu sa faci.Tu crezi ca daca ala secretia aia data pe fata ar fi facut bine cuiva,ar mai fi existat creme? Toata lumea lua plata aia si baga,o aveau ani dea randu laughing din extract de aloe se fac creme,tequila sau rachiu cum zic romanii si se face mancare, cel putin mexicanii maninca la greu frunze de aloe, ceara sunt si la market. Daca crezi ca ai ceva pe fata si dai cu secretie de aloe si gata ai rezolvat te inseli. Dara na incercarea moarte n-are vorba aia, pana nu vezi nu crezi laughingdeci la florarie gasesti aloe, plante la ghivece, probabil nu toate florarile au plante la ghivece deci cauti la alea care tin asa ceva.Sau firmele alea de spatii verzi care si vand plante, arbusti bla bla aia sigur ar trebuie sa aibe.Si pe net daca cauti gasesti online sa cumperi.Nu folsi netu asta doara pentru chat, mai fa si ceva cu el, mai invata si cum sa-l folosesti si foloseste si pentru ceva util laughing

| relian a răspuns (pentru veronica6747):

Asa si tu esti cumva avocatu cuiva? Nu am ridiculizat nimic ce spui tu, ba ceara am spus mai multe decat stiai tu laughing pun pariu ca nu stiai ca se consuma ca aliment, pun pariu ca nu stiai ca se face tequila din planta astalaughing deci nu veni cu povesti.Referitor ca face bine la mai stiu si euc e, afla ca nu-i planta medicinala, deci sub aspectu asta asta e adevaru, dara pana la urma nici plantele medicinale nu fac minuni, folosite ca atare.Medicamente si alte alea folosesc extracte din plante, deci tu sa ajungi consumand o planta anume la efectu cel are un medicamen folsind acea planta, va trebuie sa consumi stiu si eu probabil un lan din acea planta laughing
Iara de altadata rezuma-te sa raspunzi direct celui care pune intrebarea, sincer nu-s curios de ce crezi tu.Cred ca ne-am inteles.

| veronica6747 a răspuns (pentru relian):

Te rog frumos să nu spui chestii false despre planta aceasta. Aloe vera este o plantă care este benefică pentru sănătate de mulți ani, mai mulți de cât ai crede. Data viitoare când vrei să ridiculezi această plantă, te rog să cauți și tu puțin pe internet despre ea și te asigur că nu o să găsești că nu e bună de nimic. Fata care ne-a cerut ajutorul nu te-a întrebat ce crezi tu despre plantă, te-a întrebat de unde poate face rost. Mulțumesc pentru înțelegere

| wonderwoman123 a răspuns:

De la florărie.

| veronica6747 a răspuns:

Mama mea lucrează de 18 ani la o companie care face produse cu aloe vera, 100% naturale. Este de asemenea și o astfel de cremă de față. Dacă vrei putem lua legătura (dacă te interesează). Sunt 100% sigure și au efect. Dacă vrei să vorbim mai multe scrie-mi pe profil. Nu vreau să pară că profit dar nu aș spune de ele dacă nu ar fi într-adevăr bune : )

| Ellenna_Elle_1995 a răspuns (pentru veronica6747):

Bună!
As fi eu interesata de acele produse cu aloe Vera

| Pantea_Ramona_1985 a răspuns:

Am de vânzare aloe Vera ramona_pantea@hotmail.com