| Doris99 a întrebat:

Stie cineva o dieta si niste exercitii mai bune pentru slabit? Am incercat diete si nu au prea dat rezultate, vreau sa slabesc mai mult la picioare si abdomen. Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nici nu o sa functioneze niciodata pentru ca am evoluat prin fizic nu prin diete fictive, efort mult
esti fata?
50 de flotari pe zi
2 ore de mers pe jos pas cat mai rapid
1 ora de alergare
nu te infometa nu poti pacali creierul mai tarziu te va pacali el pe tine, evita grasimile care nu sunt bune
daca poti du-te la o sala, cat mai mult efort fizic, daca faci 200, 300 de flotari pe zi sigur vei slabi garantat, evita abddomenele

| Doris99 explică (pentru RAY):

Da sunt fata happy

| RAY a răspuns (pentru Doris99):

Bafta la sport, tenks pentru funda

6 răspunsuri:
| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Buna! Dupa cum vezi prea bine numele meu (BeautyByNature), imi place mult orice sfat de beauty. VEGAN, LACTO-vegetarian! Vrei sa slabesti la picioare si abdomen deci. Dimineata mananca DOAR un iaurt natur cu BIFIDUS ACTI-REGULARIS. La scoala ia-ti Ce Vrei Tu! Dupa scoala fa 30 min sarit coarda urmate, fara pauza, de 40 min de spinning sau dans sportiv antrenant. La 30 min dupa mananca o salata caesar fara sosuri si stai si citeste 1 ora. Apoi mananca la pranz o supa crema (poate linte) cu crutoane din paine cu usturoi si orice vrei tu dupa. Poti, de asemenea sa amesteci zat de cafea cu suc de lamaie, sa-ti dai pe abdomen/coapse si sa te inpachetezi in folie plastic (nu glumescstraight face). Sunt niste recomandari care SIGUR VOR AVEA EFECTE BENEFICE! Te rog sa incercihappy! fundita numai daca vrei.winking

| justgabriela a răspuns:

Buna draga mea, si eu de-a lungul timpului am incercat numeroase diete, insa numai una m-a ajutat mult, si nu am mai pus inapoi dupa.
Se numeste dieta disociata. E bine ca nu este deloc contisitoare, nu e nevoie sa consumi cine stie ce legume si fructe scumpe sau eu stiu...
Sa-ti explic in ce consta: in fiecare zi mananci cate un fel de mancare, astfel incat :
Luni: fructe
Marti: peste
Miercuri: oua
Joi: lactate
Vineri: paste fainoase
Sambata: legume
Duminica: carne

Este bine ca din fiecare aliment iti poti extrage energia de care ai nevoie si in plus nu vei avea o stare constanta de foame!

In plus, bea multa multa apa. Iar cat despre slabire... incearca sa faci AEROBIC, iti faci un abonament la sala, daca esti eleva gasesti uneva pe la 50 de lei, sau daca nu poti incerca PILLATES, iti atreneaza fiecare muschiulet din corp.
Oricum, daca nu vrei sa mergi la sala, incearca sa faci jogging de cate 45 de minute in fiecare seara sau dimineata, iar pentru abdomen, anticele ABDOMENE, sau, atunci cand mergi la alergat iti poti pune in jurul burtii o folie de alimente ( din aceea transparenta) deoarece ea te ajuta sa transpiri mult mai repede, astfel incat, prin transpiratie dai mai repede surplusul de grasime.

A, si inca un lucru, pentru a slabi iti trebuie multa vointa! Nu este admis " mananc acum putina ciocolata, nu se pune" trebuie sa iti doresti asta!
Pupici!

| Rodo a răspuns:

Baga alergare in fiecare zi si dupa o luna-doua o sa se vada cu siguranta ceva... (fara shaorma in perioada asta)

| Doris99 explică (pentru Rodo):

De regula nu-mi place shaorma laughing