| l132698 a întrebat:

Stie cineva un gel pentru faţă pentru indepartarea makeup-ului si am auzit si de ceva "apa micelară"
Puteti sa-mi recomandati si mie ceva produse bune (IN UK)
Fundă.

Răspuns Câştigător
| Annnnnie a răspuns:

Dacă nu ai avut probleme cu tenul de la produse cosmetice poți să alegi o apă micelară pentru ten normal. Însă, dacă știi că ai avut probleme precum iritații sau alergii/urticarii, îți recomand să vorbești cu un dermatolog mai întâi.
Găsești în UK sigur apă micelară de la Vichy, mai ales în farmacii. Dacă însă nu ești pretențioasă, poți lua de la branduri precum Garnier, Cien (la LIDL găsești) și multe altele. Cea de la Vichy este mai calitativă decât celelalte, dar toate fac același lucru până la urmă.

Într-adevăr apa micelară este foarte bună pentru îndepărtarea machiajului. Nu lasă tenul lipicios, machiajul se îndepărtează chiar și la prima aplicare, dar mai bine aplici de 2-3 ori pe ten, cu dischete de bumbac.
Eu am o apă micelară simplă de la Cien, pe care o găsești la un preț foarte bun și chiar sunt foarte mulțumită de ea. Poți să o folosești și dimineața, pentru că o să-ți simți tenul mai curat.
Succes happy

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu prea conteaza ce-ti iei, sincer. Pentru indepartarea machiajului merge cam orice. Gelul de curatare si cremele sunt mai importante, adica ce intra in contact direct cu pielea.

| Annnnnie a răspuns (pentru Adry05):

Contează și ce îți iei... Unele produse chiar sunt foarte dăunătoare tenului, mai ales dacă are unul sensibil. happy

| Lostlyric a răspuns:

Apa micelara de la Bioderma, pentru ten sensibil:
https://www.aoro.ro/......-si-mixta/
Se gaseste si in UK. Aplici putin, indeparteaza orice tip de machiaj, special conceputa si pentru zona ochilor. Daca nu ar avea pret in concordanta cu calitatile pe care le aduce, m-as spala zilnic cu asa ceva pe fata. Glumesc. Se aplica pe un tampon demachiant.

| EllaAncutza19 a răspuns:

De la Nivea?