| ruWssOiaLnF a întrebat:

Stilul vintage sau modern? ...Care va place mai mult?

21 răspunsuri:
| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Intre.Imi place totusi sa combin cele 2 stiluri.

| mona a răspuns:

Stilul modern

| DeepInDarkness a răspuns:

Vintage!

| gux2 a răspuns:

Vintage

| positivity a răspuns:

Am o oarecare atracție pentru stilul vintage. Este frumos şi, îţi aduce un "sentiment antic" când îl privești.
Deci, cred că ţi-ai dat seama că îmi place mai mult stilul vintage.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Clar!
Stilul modern. Iubesc sa fiu sexy, si voi, fetelor cred ca aveti acelasi obiectiv.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Prefer stilul vintage.
Te pup!

| Mangustă a răspuns:

Dupa stare, cum s-ar zice. Poate oi fi mai batuta in cap, dar nu inteleg/apreciez arta moderna, anticii erau mai concisi. In consecinta prefer vintage-ul, insa nu in ideea de hipster, nu are nici o treaba.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru Mangustă):

Toti iubesc Vintage-ul, dar sunt sigura ca 90% din cei care au ales acest stil nu poarta niciodata asemenea articole vestimentare.Sa fim seriosi..Eu imi trag pantalonii din piele, imbrac un sacouas de o culoare mai puternica, o bluzita mulata, niste platforme si.In fuga mai imi prind niste cercei mai excentrici sau o bratara si...Gata tinuta.

| Mangustă a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Intrebarea era "ce iti place" punct, nu ce porti, iar raspunsul a fost in conformitate. Ce-i drept, le improvizez fara a tine cont de un stil, insa cand am ocazia, incerc sa incropesc ceva vintage (nu de la mama/bunica din sifonier). E un oras mic, hainele vin cu valul asa ca nu prea am parte de diversitate.

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru Mangustă):

Okay,de acord cu tine.Dar n-are logica.Cum vine asta? Mie imi place Vintage, dar ma imbrac modern sau..Nu inteleg. Daca iti place ceva de ce nu te imbraci dupa cum vrei, cum iti place.Ori e prea tarziu si nu mai procesez. Daca e asa, iarta-ma, Mangusta.happy

| Mangustă a răspuns (pentru VisezCuOchiiDeschisi):

Da, ma cam loveste si pe mine lipsa de logica laughing Insa atata timp cat nu ai de unde sa alegi (cazul meu) te imbraci dupa val, ce gasesti prin magazine si e mai greu sa iei ceva ce chiar te reprezinta. Caz concret, saptamana trecuta am cautat o zi intreaga o palarie decenta si nu am gasit si e lucru marunt cum s-ar zice. La acei 90% de care pomeneai e doar ceva ipocrizie, eventual.(hai sa oprim chat-ul la intrebare, am obiceiul sa-l intretin si poate fi deranjant)

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns (pentru Mangustă):

Sunt cuprinsa de somn si procesez greu.Noapte buna!

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

Buna, ruWssOiaLnf!
Stilul modern. Ador tot ce e practic, simplu, curat, fresh, nu dichisit si sculptat cum este stilul vintage.
Oricum cu totii avem gusturile noastre, dreptul la o opinie si o preferinta! happy
O zi frumoasa sa ai!

| Blackyuu a răspuns:

Ambele sunt deosebite dar acum mai la moda este Vintage. Deci imi place mai mult.

| Montsegur a răspuns (pentru Blackyuu):

Deci ce e la modă trebuie să-ţi placă mai mult?

| Blackyuu a răspuns (pentru Montsegur):

Nu neapărat doar că este un motiv in plus să iti placă totuși.

| Montsegur a răspuns (pentru Blackyuu):

Ăhă. Nu, nu este.

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Modern se poarta si mai mult

| REDNEK a răspuns:

Stilul vintage.