| Hikarie a întrebat:

Stiti cumva niste sfaturi pentru o piele mai deschisa la culoare.
Pielea mea este deja destul de deschisa la culoare (nuanta ivory de la foundul de ten este mult prea inchisa).
Si stiti cumva ce fond de ten as putea alege care sa aiba culori mai deschise decat ivory?

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Cauta un alt fond de ten si testeaza-l inainte sa il cumperi.

| Bondarel99 a răspuns:

Asta patesti daca iti cumperi fond de ten de la avon laughing si eu am luat ivory si e foarte inchisa pentru pielea mea. Orienteaza-te si tu spre alte firme unde au produse mai bune.Cel mai bine ia-ti unul de la Vichy pentru ca asta e cel mai sanatos mai ales daca ai un ten cu probleme.Sunt o muuuultime de fonduri de ten care au o gama variata de nuante si gasesti foarte usor pentru tine, dar renunta la avon...

| Hikarie explică (pentru Bondarel99):

Eu folosesc in general numai produse de buna calitate precum cele de la Vichy, Mac, Lancome, Benefit, Urban Decay, Maybelline, Shiseido sau L'Oreal.
Chiar si asa de la toate culoarea "ivory" a fost mult prea inchisa.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Hikarie):

Pai cand iti cumperi un fond de ten de calitate si dai ceva bani pe el ar trebui sa le poti testa inainte si sa cumperi exact ce ti se potriveste.Nu cred ca ai cumparat tu de la atatea firme si nu ti-au dat un tester ceva sau nu te-a ajutat vanzatoarea cu o nuanta mai deschisa. Poate doar ai tu impresia ca e prea inchis...

| Hikarie explică (pentru Bondarel99):

De obicei cumpar cel care e ivory si il amestec cu un fond de ten alb ca sa mi se potriveasca.
Si vanzatoarea mi-a zis ca ivory e prea inchis.

| Bondarel99 a răspuns (pentru Hikarie):

Si nu exista nuanta mai deschisa decat ivory? De ce vrei sa ai pielea foarte deschisa, nu pari prea palida?

| Hikarie explică (pentru Bondarel99):

Acum ceva vreme am gasit "Very Light Ivory" care era cat de cat ok.
Hm, nu stiu de ce, pur si simplu imi place sa am pielea cat mai alba mai ales de cand locuiesc in Japonia. Nu m-as vedea bronzata