| anonim_4396 a întrebat:

Stiti produse pentru albirea dintilor?
Albirea profesionala la stomatolog e buna pentru dinti sau ii afecteaza? si a facut cineva?

Răspuns Câştigător
| DenisaDeni11 a răspuns:

Din cate stiu, albirea la stomatolog afecteaza smaltul.
Poate e ok sa o faci o data, si apoi sa intretii culoarea. Dar sa nu exagerezi prin a repeta procedura prea des.
Si pastele de dinti pentru albire contin foarte mult fluor care este daunator. Incearca sa le eviti. Eu am dezvoltat o sensibilitate incredibila, de la aceste paste de dinti. Medicul mi-a recomandat sa le evit.
Incearca sa folosesti amestecuri facute in casa.
Sarea mare, lamaia, bicarbonatul de sodiu, turmenicul, uleiul natural de cocos, care ajuta si la indepartarea bacteriile.
Succes.

2 răspunsuri:
| smlltwnkd a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu este bun... pui putin pe perie si frecumi dintii cam o data pe sapt si ar trebui sa functioneze...

| anonim_4396 explică (pentru smlltwnkd):

De bicarbonatul de sodiu stiam...ma gandeam la alte produse...sau daca e buna albirea de la stomatolog?