| EcstasyDubstep a întrebat:

Stiti site-uri online de cumparat haine emo (dar in ROMANIA) si accesorii(tot emo)?

21 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Pe www.bestial.ro
funda?:D

| Kira5854 a răspuns:

Eu pe toti astia care generalizati sau subestimati v-as impusca... Si daca e EMO ce are frate? Cum mama ta si bunica-ta sunt religioase si cred in dumnezeul ma-si si altii cred in budha, alah sau cine mai vrei tu, cum tu(aici nu am de unde sa stiu dar da-mi voie sa generalizez daca ai mentalitatea asta esti 100%asa) asculti manele pe strada si lasi 4 nasturi desfacuti la camasa sa se vada parul de pe "pept" asa si noua ne place stilul asta(si ma refer si la stilul de viata aici). Daca suntem diferiti nu inseamna ca sunteti mai presus de noi. Uite, tu fii ca toti ceilalti si noi suntem diferiti, ma simt mai bine sa fiu altfel, decat sa fiu bagata in aceeasi oala cu restul populatiei.
M-am referit aici la nicusor95, ioan09 si altii care mai gandesc asa.
In plus EMO vine de la emotional... si nu inseamna sa te tai pe maini, sa te sinucizi, inseamna pur si simplu sa ai multe probleme..sa nu le mai suporti si sa te regasesti in asta... muzica, haine, etc. Si faza cu taiatul pe maini e ceva in gen "vreau sa ma simt pe mine" sau "vreau sa simt durerea adevarata"(la unii se simte, la unii din cauza lucrurilor prin care au trecut e foarte usoara).
p.s: EcstasyDubstep, daca nu esti asa(pe interior) nu are rost sa te imbraci asa. Fii tu, nu te preface, nu are rost.Si referitor la intrebare uite cateva siteuri:
http://www.gotica.ro/
http://www.bestial.ro/
http://www.blackwidow.ro/
http://maniacmusic.ro/
http://www.magazintricouri.ro

| nicusor95 a răspuns:

Te-as bate cu p-la in cap daca ai fi copilu meu.emo auzi.du-te dreaku omoara-te! taieti venele! impuscate! haine emo..nu stiam ca s-au inventat haine pentru idioti!

| EcstasyDubstep explică (pentru nicusor95):

A da terebuia sa mentionez:FARA RASPUNSURI IDIOATE! Si ca sa stii si tu:Eu folosesc stilul emo ca stil vestimentar nu ca stil de viata.E o MARE DIFERENTA.Plus de asta e o tara libera.

| DimLight a răspuns (pentru nicusor95):

Ce parere ai de oamenii religiosi? cam asa si cu astia, e o moda. doar ca unii se mai pot trata altii nu.

| YasmynaMaria a răspuns (pentru nicusor95):

Si ce te *** ma pe tine la creieri daca este emo? Date.n **** mea! Fiecare face ce vrea! Te.a penetrat ma.ta cand erai mic?!-.-'' Du-te ba de aici! Cocalaru' dracu!

| Botez_Ciprian_1998 a răspuns (pentru nicusor95):

Pentru mama ta

| EcstasyDubstep explică:

A si va multumesc pentru site-uriwinkinghappy

| ioan09 a răspuns:

Iarta-ma ca ma bag dar daca folosesti numai vestimentatia emo nu e nimic dar daca esti emo este o problema grava si ar trebui sa ii spui mamei tala tot pentru ca nu te va certa CREDE-MA

| EcstasyDubstep explică (pentru ioan09):

Pai stie ca imi place stilul emosi am acest stil, nu prea e de acord dar n-are ce sa-mi faca si stati linistiti nu am de gand sa ma omor laughing

| ioan09 a răspuns (pentru EcstasyDubstep):

Ok asta conteaza

| Msr_Dragoş_1992 a răspuns (pentru ioan09):

Emo nu inseamna taieturi pe vene si sinucideri. Asta e pentru emo cu probleme psihice incultilor...

| GuardianSoul a răspuns:

Fratilor, nu va mai luati de el. Fiecare are dreptul sa aleaga, iar tu, nicusor95 du-te si asculta manele si lasa baiatul in pace! Pariez ca nici macar unul dintre voi nu stie ce inseamna termenul "emo" asa ca va voi da o lectie gratuita, ca sa va arat ca voi, ca majoritatea oamenilor, comentati despre un lucru despre care nu stiti mai nimic. Emo vine de la cuvantul "emotion"(emotie) sau "emotive". A fi emo NU INSEAMNA SA TE TAI. Poti sa fi si manelist si sa te tai pentru ca ai probleme cu capul. Prin stilul emo iti poti arata creativitatea prin hainele pe care le porti, prin machiaj si prin coafuri. De asemenea, majoritatea adeptilor ai stilului emo asculta "emotional hardcore" (un stil de muzica rock) sau "metal".
Eu sunt poate 50% emo...mai mult nu cred. Sunt mai degraba cu stilul rock. Practic, eu am mai multe stiluri : cateodata ma imbrac si feminin, majoritatea timpului rock (putin combinat cu stilul emo), dar diferenta dintre mine si majoritatea oamenilor este ca eu nu comentez stilul nimanui. Daca esti manelist care o arde pe Salam toata ziua si te imbraci ca un cocalar, pe mine nu ma deranjeaza, nu am dc sa comentez, nu e treaba mea. In schimb voi comentati despre ceva despre care nici macar nu stiti ce inseamna. Get a life! \m/

| EcstasyDubstep explică (pentru GuardianSoul):

Multumesc mult pentru sustinere, chiar apreciez happy App sunt fatahee hee

| BologAngela a răspuns (pentru GuardianSoul):

Știu exact ce zici. Adevărul e că eu sunt emo. Nu-i ca și cum mi-ar păsa de ce zic alți, însă pnm. Cei emo, nu-s oameni sataniști, inculți și dracu mai știe cum. Suntem sensibili și ne pierdem timpul în cercuri restânse, unde se ascultă același tip de muzică:rock. De ce? Fiindcă cei ce ascultă pop și manele ne critică. De fapt, toată lumea o face, însă nu trebuie ignorați... happy

| alexandragabrielatpu a răspuns:

Nu e buna chestia asta emo frate...iti place stilul sau doar ca sa te remarce lumea?

| EcstasyDubstep explică (pentru alexandragabrielatpu):

Imi place stilulstraight face

| Csibi_Sonia_1998 a răspuns (pentru alexandragabrielatpu):

E doar un stil de muzica. Ce Dracu? Cu ce sa se remarce? Ca scrie poeme si are un stil gotic? Asta inseamna emo e doar o prescurtare de la emotional, idiotule.