| alezander12 a întrebat:

Stiti vreon truc de inalbire a dintilor cat mai repede

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Amestec din coajă de portocală şi pastă de dinţi.
Baftă!

| maria999 a răspuns:

Dupa ce te speli pe dinti sau inainte dati cu sare pe dinti.Sau foloseste colgate max white one la mine a dat rezultate.

| Medema a răspuns (pentru maria999):

Ai dreptate! Sarea este cea mai buna!

| AlexandraPrincess a răspuns:

1.Spalate cu Bicarbonat
2.Clateste gura cu apa si sare
3.Mesteca capsune!

| alezander12 explică (pentru AlexandraPrincess):

Am auzit si eu de chestia cu capshunile dar nu am incercat...merci de sfat!

| crys23 a răspuns:

Amesteca bicarbonat de sodiu cu cateva picaturi de zeama de lamaie. Daca vrei sa ti se albeasca dupa ce te speli sa nu mananci nimic timp de o ora si sa nu bei decat apa plată.

| 010101012 a răspuns (pentru crys23):

Solutia cu de bicarbonat de sodiu actioaneaza doar pe moment, insa in timp, sansatatea dintilor va fi afectata deoarece smaltul, invelisul protector al dintelui, se va deteriora.Nu vei mai putea manca anumite alimente la anumite temperaturi deoarece te vor durea dintii.