| th3st a întrebat:

Sunt baiat si am 13 ani.Deci pana acum cam un an aveam parul drept dar de atunci a inceput sa se increteasca cate putin pana cand a devenit complet cret si chiar mi-a placut foarte tare, dar acum doua doua luni m-am tuns destul de scurt si pentru ca voiam sa para mai lung m-am dat cu placa.De atunci el mi-a mai crescut si am inceput sa nu mai folosesc placa dar problema e ca nu se mai incresteste aproape deloc (gen e putin cret la varfuri dar nu se compara cu cat de cret era inainte si pur si simplu e ridicol).Va roog, dati-mi un sfat sunt disperat://

6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Ești disperat să-l faci creț sau drept că n-am înțeles straight face

| th3st explică (pentru LPCTSTR):

Vreau sa il am inapoi cret si nu stiu ce sa mai faccrying

| LPCTSTR a răspuns (pentru th3st):

Pentru un băiat mă mir că plângu după păr creț, dar depinde de preferințe.
Probabil parul tau a fpst intr-o faza, acum i-a trecut, n-ai ce face... decat daca folosesti vreo 7 soluții.

| th3st explică (pentru LPCTSTR):

Nu cred ca a fost vreo faza pentru ca si fratelui meu i s-a incretit parul tot pe la 13 ani dar am observat ca si al incepe sa isi revina pentru ca nu m-am mai dat cu placa de vreo saptamana.Ms pentru raspunsbig grin

| christine99 a răspuns:

Poate ti s-a uscat firul de par de la folosirea placii, tunde-te mai scurt sau incearca intai cu un sampon pentru regenerare.

| th3st explică (pentru christine99):

Am folosit mai multe sampoane de genul si am parul foarte moale si lucios acum dar nu cret si e destul de scurt adica imi ajunge pana la nas cand e mai drept si cret cred ca ar ajunge fix sub sprancene si in plus nu m-am mai dat cu placa de vreo saptamana si a ramas drept.