| DannaK a întrebat:

Sunt bruneta si vreau sa imi vopsesc parul roscat. pentru asta trebuie sa ma decolorez de doua ori. sa risc sau nu? v-ati decolorat acasa? ce decolorant sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Si eu sunt bruneta si demulte ori cand ma vopseam trebuia de doua ori sa-mi decolorez parul.
Cel mai bine du-te la coafor sa te decoloreze nu face singura acasa lucru asta ca poate dai gres si iti arzi tot parul

3 răspunsuri:
| JulyStorm a răspuns:

Eu am trecut de la negru la rosu ca focul cu o singura decolorare. Ce-i povestea asta cu doua decolorari?
Mergi la coafor, si te vopsesc fetele de acolo in ce culoare vrea inimioara ta.

| DannaK explică (pentru JulyStorm):

Pai asta e faza ca am intrebat la cateva saloane si toti spun ca am nevoie de doua decolorari... sa mai zic ca m-ar ajunge vreo 250 lei ca sa ma decolorez si sa ma vopsesc la salon? (am parul lung)

| JulyStorm a răspuns (pentru DannaK):

Eu am parul trecut de jmatatea spatelui si m-a costat doar 150 lei. Bine... am si intrebat la mai multe saloane, ca peste tot mi-au spus in jur de 250 - 300 lei.
De asemenea, a fost vopsit multi ani la rand doar cu negru, dar de la ultima vopsire trecusera cam 4-5 luni.

Anyway, mai incearca. Pana la urma gasesti tu o coafeza care sa nu vrea sa te jumuleasca de bani la modul crunt.