| anonim_4396 a întrebat:

Sunt bune benzile depilatoare pentru subrat si pentru picioare? La subrat ma fac cu lama si mi-e frica, mai ales ca sunt firele groase si multe dar pe picioare ma fac cu epilatorul.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pe picioare sunt bune, dar pentru parul de subrat, care are radacina ceva mai groasa, nu sunt suficient de puternice. pentru o epilare mai indelungata in aceasta zona recomand epilatorul electric sau ceara calda.

| AvrilLivigne a răspuns:

Nu sunt mare lucru, tot atata ține cât cu epilatorul, oricum cresc alte fire, nu îți cresc toate deodată. Benzile sunt cam scumpe și nu se pot refolosi. Eu aș rămâne pe picioare cu epilatorul și inghinal, subraț cu lama de ras.

| octav005 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica. daca folosesti gillette cu 4 s-au 5 lame pe rezerva nu trebuie sa iti fie frica. si mai ales sa se plieze si sa dai cu gel, spuma de ras.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Pai ce frate, tu stai sa iti creasca parul de la subrat pana aproape de picioare? laughing
Cum ti-a crescut un pic poti incepe deja procesul, nu vad de ce ar trebui sa stai pana ti se fac firele deja groase si multe, cum zici tu, cand ai putea sa te faci imediat cum ti-a crescut cat de cat acceptabil laughing
Doamne laughing