| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata si am incercat sa ma epilez inghinal cu benzi cu ceara rece si nu am reusit. Pe langa faptul ca ma ustura rau, nici macar nu se luau firele de par. M-am saturat sa ma rad cu bigul sau sa am epilez cu crema depilatoare pentru ca parul creste foarte repede astfel. Cu ce imi recomandati sa ma epilez astfel incat parul sa creasca mult mai rar, va rog? ( in afara de aparat de epilat ca nu am ) FUNDITA

2 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Buna! daca nu ai aparat, du-te la salon si programeaza-te pentru o sedinta de epilare a parului inghinal cu ceara. costa destul de mult dar parul nu-ti creste timp de 2-3 saptamani iar o data ce incepi sa te duci o sa vezi ca n o sa mai ai fire pe sub piele iar firele se vor subtia si chiar rării happy

| CatyVany a răspuns:

Alta solutie mai buna ca aparatul....nu este.