| inflicted a întrebat:

Sunt fitoasa daca investesc in obiecte putine si scumpe?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Fitoasa" se refera la stilul in care te imbraci si te comporti, nu la ce cumperi.

| Iote a răspuns:

Depinde ce cumperi.
Dar vad mai sus ca vorbesti de incaltaminte sport scumpa. In acest caz, da, esti fitoasa.

| FreddieM a răspuns:

Banii tai si pe ce vrei sa-i cheltui nu sunt treaba nimanui. Statutul de, fitos" il obtii cu ajutorul creierului redus, nu dupa cum te imbraci. Poti sa te imbraci scump dar fara sa iesi in evidenta. Daca reusesti lucru, demonstrezi inteligenta si doar persoanele rafinate si cu gust vor recunoaste calitatea hainelor pe care le porti. Dar nu e exclus sa faci alegeri care nu plac tuturor.

| Alexuţ02 a răspuns:

Deloc, prefer o pereche de adidasi la 400 lei decat doua la 200 lei care nu ies asa in evidenta ca aceia de 400.

| Andrei200202 a răspuns:

Depinde de caracter, nu de lucruri scumpe.

| AwGenetix a răspuns:

Depinde ce inseamna putine, si despre ce obiecte vorbim.

| Jukosto a răspuns:

Daca cumperi lucruri scumpe doar pentru ca sunt scumpe, da, esti.

| Alisia88888c a răspuns:

Nu.