| gEtanina a întrebat:

Sunt foarte iritata intre fese, ce pot face?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Între fese sau inghinal? Trebuie sa dai cu crema de mîini care are vitamina A.

| Violleta2022 a răspuns:

Spala-ti poponetul si organele genitale cu apa calda si sapun dimineata si seara si schimba chilotul, dupa fiecare spalare. Poarta numai chiloti de bumbac pana trece iritatia si evita tanga/gstring si chilotii sintetici.

| mudokins78 a răspuns (pentru Violleta2022):

Va multumesc ca ati raspuns cu ceea ce gandeam!
Dar mai exsista si situatii in care persoana respectiva are Psoriazis si atunci are nevoie de Canesten, ..si bineanteles foarte multa igiena!

| Violleta2022 a răspuns (pentru mudokins78):

Psoriazisul apare in general pe fata, maini sau corp, dar nu intre fese.
Intre fese este iritatie sau eczema, de la transpiratie, ras, epilat, diaree si nesplare imediata dupa defectare samd.
In general spalarea cu apa sis apn si mentinerea locului curat si uscat, duce la vindecare.
Atentie, nu purta chilot tanga/gstring, sau chilot supraelastic cand esti iritata, ca nu permite vindecarea.
Foloseste numai chilot de bumbac macar ana la vindecare completa a iritatie.

| Lukasssz a răspuns:

Spala-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unge-te cu crema nivea.

| Anuket a răspuns:

Pudră pentru bebeluși.

| 19flo79 a răspuns:

Crema de maini sau margarina happy

| 44mon a răspuns:

Cremă de gălbenele și lenjerie intimă lejeră, și igienă corespunzătoare.