| Sara2 a întrebat:

Sunt intr-o situatie critica! am facut o dereglare hormonala si mi-a crescut par pe burta si pe obraji, (in general nu se vede dar la soare se cam observa ca e un pic mai mult decat puf) ce pot face? cu ceara sau epilator nu are sens ca se indeseste apoi, desi se zice ca rareste observ cand imi iau cu ceara mustata ca creste firul mai gros!

4 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

In primul rand decoloreaza-l, sa vezi daca asa poti scpapa de epilare. Daca nu, solutia este epilarea definitiva, daca iti permiti. Altfel, continua cu ceara, poate iti creste mai gros datorita deregalrii, ca altfel ceara subtiaza.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| anad a răspuns:

Este riscant sa incerci metode din auzite mai ales ca ai si pe fata.Si eu te sfatuiesc sa consulti un medic dermatolog sau sa mergi la un salon si o profesionista iti va recomanda ce sa faci sau sa folosesti.

| Anca a răspuns:

Pai in primul rand, bronzeaza-te. Solar!
O sa para blond dupa aceea.
Iar parul de pe burta epileaza-l cu epilatorul.
Crede-ma ca si eu ma epilez de ani de zile cu epilatorul peste tot si nu se indeseste!
Nu e logic ce zici tu sa se indeseasca!

| Arthur a răspuns:

Cat timp nu e decat foarte putin vizibil lasa-l in pace. Incercand diferite metode de a-l indeparta nu o sa faci decat sa apara din ce in ce mai vizibil, intarindu-si radacina, firul si colorandu-se din ce in ce mai vizibil.
Cand o sa consideri ca e deranjant, aduna bani si fa-ti o depilare definitiva, intr-un atelier specializat. Tot raul e spre bine, in cazul tau vei avea parte de o viata sexual putin mai imbunatatita (din cauza hormonilor in plus).