| anonim_4396 a întrebat:

Sunt naturali cârnații de curcan cu 5% carne?

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Natural ca, cel putin 95% este de provenienta foarte indoielnica.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu, odata ce au doar 5% carne de curcan.
Restul de 95%, ce Dumnezeu contine?

| sierra1 a răspuns:

și aici, la fel de bine ai punctat!

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Pentru tine nu contează deoarece îi folosești in scopuri neortodoxe

| Catrice a răspuns:

Un carnat are minim 60% carbe...ma rog, unul natural.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, sunt naturali: 5%

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu există așa ceva. 95% ce e? Plastic roz?

| DataScience a răspuns (pentru anonim_4396):

Colagen, soriciuri si alte parti ale corpului, agenti de ingrosare idk...etc. care pot sa fie desigur 95%, la fel cum sucurile pot fi 99.9% apa si restul un pliculet de praf de suc de 10 bani cum erau pe timpuri.

| anonim_4396 explică (pentru DataScience):

Cred că au soia sau pudra din mazăre

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...Ca sa intelegem sunt carnati cu 5% carne si cu restul plastic,deseuri, mizerii, apa neotabila (ca sa fie mai zemosi) etc.
Carnatii naturali sunt aia facuti de mamaia de la tara care sta o ora si curata matele de curcan, dupa sta o ora-doua sa dea prin masina de tocat la mana carnea sa o toace, dupa care mai sta oleaca si sta acolo si indeasa carnea in matele bine spalate si dupa care mai sta oleaca si leaga si calculeaza din ochi cam pe unde trebuie sa faca nodurile sa ii faca egali si dupa care se bucura de rezultat.Aia sunt din 100% carne (plus naturala si bio crescuta la tara prin gradina cu iarba si cu porumbul de pe propriul ogor) mie mi-ar fi si rusine sa lucruez cel putin la o fabrica si dupa sa mai si fie scris pe produs ca are doar 5% carne.

Daca vrei sa traiesti mult nu manca numai din comert si mai mananca si tu nist urzici fierte, mai posteste si tu posturile si mananca spanac, salata, daca mananci pizza mai mananca si de post si mananca legume in general si posteste posturile alea lungi precum cele de Craciun si de Pate ca parca altfel sarbatoresti atunci pastele. Atunci cand vine 00 noaptea si trece ziua in care dupa un post ai voie sa mananci carne, lapte oua etc.

Plus ca atunci e o bucurie mai mare in suflet si sarbatoresti parca cu adevarat.

Nu mai manca doar din comert!

| DataScience a răspuns:

Aa, si desigur ca ar fi naturali daca ar contine doar ce am mentinoat, colagen, soriciuri si alte parti ale coprului, dar ei mai contin si multi aditivi, cel mai worst continea parca 16 aditivi, vorbesc de parizer fiindca nu ma intereseaza si nu imi plac carnatii, iar cei de la kaufland contineau peste 80% carne si doar 4 aditivi, era pe primul loc intr-un clasament online pe google cautati care va intereseaza.

| DJLOTUS a răspuns:

E clar...