| NoGames a întrebat:

Sunt satena si vreau sa ma vopsesc un roscat "natural" (morcoveata), dar e prima data asa ca ma gandeam sa ma duc la un coafor.
Trebuie sa ma duc cu vopsea, pot s-o cumpar de acolo (de preferat pentru ca nu ma pricep la noante), care sunt preturile in general?
Intrebare cam pe langa, merge nuanta la ochii caprui inchis? :))
P.S.: Toate imaginile exemplificative: http://i.imgur.com/OzvzRbM.png

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine iti duci tu vopseaua, te va costa mult mai putin

| NoGames explică (pentru mona):

Cum aleg nuanta potrivita? Imi poti recomanda o vopsea rezistenta care sa iasa ceea ce vreau eu?

| mona a răspuns (pentru NoGames):

Incearca vopseaua wellaton sau l'oreal, culoarea ce o doresti o gasesti cu usurinta, te ghidezi dupa culoarea de pe cutie

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa duci tu vopseaua sau poti folosi de la salon.Toate saloanele lucreaza cu vopsea profesionala si deci e mai bine.Dar o sa te coste mai mult...manopera e in jur de 50-60 lei daca ai parul mai lung, iar un tub de vopsea poate costa 30-40 lei(depinde de salon), tie iti trebuie 2-3 tuburi. Dupa parerea mea la roscat nu conteaza neaparat sa iei vopsea profesionala, mai bine iti iei tu 2 cutii de la magazin si iesi mai ieftin.Sa nu mai spun ca te mai trag si de maneca si totul s-ar putea sa coste in total exagerat de mult daca folosesti produsele lor...
Si sigur ca roscatul merge la orice culoare de ochi.