| anonim_4396 a întrebat:

Sunt un barbat normal, dar cu excess de par pe piept. As vrea sa mi-l epilez undeva, dar toate saloanele sunt ticsite cu femei care se uita ciudat la tine numai daca pasesti inauntru! stiti vreun salon cosmetic barbatesc in Bucuresti? Exista?

9 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

La salonul meuhappy

| psiholoaga a răspuns:

Ai fost intr-un salon si ti s-a intamplat sa se holbeze femeile la tine? Sau iti imaginezi ca asa ar fi? Saloane speciale pentru barbati nu stiu sa existe, insa nu ar trebui sa te deranjeze privirile femeilor (probabil ti se pare, fiindca nu esti tu prea impacat cu ideea de a te depila), poate ca nu sunt obisnuite cu imaginea unui barbat in salon, asta nu inseamna ca te critica sau judeca in vreun fel. Eu am cativa amici care merg la salon si nu isi fac probleme. Daca nu vrei asa, cheama o cosmeticiana acasa sau incearca sa folosesti singur benzile cu ceara depilatoare. Sunt mai simplu de folosit. Incearca intai pe o portiune mica de piele, sa vezi cum suporti durerea; e dureros, sa stii, dar mai mult prima oara, pe urma va deveni mai usor de suportat. Bafta!

| alexa a răspuns:

laughinglaughinglaughing
da...se pare k voi barbatii sunteti discriminatitongue
glumesc
in primul rand parul la un barbat pe piept inseamna barbatie.nu stiu cat ai tu dar daca vrei neaparat sa te faci si sa induri chinul prin care trece o fatalaughing incearca nista benzi depilatoare veet...tragi te doare dar poate mai scapi de parwinking
bafta la epilathappy

| Leea1234 a răspuns:

Imi pare rau, dar nu stiu unde ai pute gasi un salon pentru. barbati! dar cu siguranta exista! eu doar vroiam sa-ti spun ca si sotul meu are destul par pe piept ba chiar si pe spate, si mie mi se pare chiar excitant, asa, parerea mea, cred ca nu ar trebui sa te epilezi in primul rand ca e o procedura dureroasa, costisitoare si dupa aceea va trebui sa te epilezi periodic, si nu va fi tocmai placut.eu zic mai bine sa renunti la idee, si mai ales ca nu esti singurul, iar tu nu ai auzit ca barbatii cu par pe piept sunt considerati mai virili ca ceilalti.eu cred ca nu ar trebui sa te simti complexat din aceasta cauza.succes

| Parintele a răspuns:

Incearca sa chemi pe cineva acasa.pe cineva de la salon, sau sigur cum sunt si pentru masaj cred ca gasesti si un cosmetician care se deplaseaza la domiciliu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ia legatura cu un cult satanic

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Potzi sa te epilezi singur daca iti este asa de rusine...si cred si eu ca iti este ca barbat sa intri intr-un salon de femei... poti sa-ti cumperi crema epilatoare(pentru ca e fara durere...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai fi folosit google-ul ai fi gasit. Uite adresele:
http://beautycenter.ro/mascoolin/view_saloane.aspx
http://www.saloane.ro/cauta-salon.php?zona=0&categ=12&keyword=
Succes la epilare:))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ai drum prin Pitesti, aici exista pe Calea Bucuresti, bl.26, sc. C ap. 1, Tel. 0741155410, 0348457619, intre orele 11.00-19.00, atat pentru epilare dar si pentru curatirea tenului, pentru intinerire ten prin microdermabraziune, manichiura, pedichiura.
Ma bucur sa aflu ca barbatii incep sa se ingrijeasca de aspectul lor, din ce in ce mai mult. Acest lucru se intampla mai mult in antichitate decat in zilele noastre. Nu este o rusine sa te ingrijesti. Mult succes.