| badea_marcu a întrebat:

Tehnica de a-ti colora parul cu ceai de musetel, va avea efect doar asupra unui par deshis, saten? Ceaiul de musetel poate fi folosit si pentru parul negru? Macar pentru a-i da stralucire?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Ceaiul de musetel se poate folosii doar de catre blonde, functionand doar daca te speli zilnic, ca sa dea rezultate si sa-ti deschida parul cu 1-2 nuante.
Pentru par negru, ceaiul de mustel este inofensiv si inutil.
Ca sa dai starlucire parului, foloseste in ultima apa de clatire, otet alimentar sau de cidru, cateva linguri.
Nu-ti fa probleme, ca mirosul dispare cand parul se usuca.