| AnaMaria113bm a întrebat:

Știe cineva metode de grăbire a creșterii părului? Ce uleiuri, tratamente, șampon și diferite produse aș putea folosi pentru asta?

3 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la cresterea parului si a unghiilor conform studiilor. Se poate folosi uleiul propriu zis pentru masaj capilar sau produse ce contin ulei de ricin.
Te rog sa te documentezi mai bine despre acest produs inainte de al folosi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti mai creste nici intr-o suta de ani, cu tratramente cum ar fi ulei de ricin, sau mai stiu eu. Nu exista nici un studiu in privinta asta. Altfel se ducea si maruta si isi lua ulei de ricin in loc sa isi faca implant.
In schimb poti preveni caderea lui, nemaifolosind placa de par, spuma, fixativ, gel, ceara, sa il speli mai des, sa il piepteni mai des, in asa fel incat atunci cand te vei pietpana, sa nu iti ramana juma de par in perie. Si tuns nici prea scurt nici prea lung. Ca daca e prea lung, il rupi cand il pieptani.

| Felissa13Eden a răspuns:

Berea e cea mai buna big grin