| dancapitan a întrebat:

Toate elevele ( liceu inclusiv) ar trebui sa isi prinda parul pentru scoala, asa cred ca ar fi cel mai bine, nu sunteti de acord? nu cu parul in ochi si fluturand in toate directiile, nu e OK intr-o scoala! ar trebui sa fie obligatoriu

9 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

nu, din punctul meu de vedere atata tp cat fiecare isi vede de scoala si invata, ar trebui sa fie sustinuta individualitatea, in limita decentei.

| Holocaust a răspuns:

De ce ar trebui să fie obligatoriu? Până acum ceva timp,îl ţineam doar prins, eu una.Mie toată lumea îmi spune că-mi tot vine părul în ochi, şi ştii care-i faza tare? Mă doare în cot de părerea altora.Plus că e o durere plăcută,nu mă deranjează. Oare acum o să spui că noi,fetele,nu ar trebui să mai purtăm nici pantaloni,sau ce?
în loc să se pună accentul pe chestii mai importante,şi anume că în licee,fie ele şi de prestigiu să zic aşa,ne obliga cretinii să purtăm uniforme,să intrăm pe baza de cartele şi toate căcaturile,în loc sa facă ceva împotriva consumului de tutun,droguri şi alte de-astea, care sincer, nu mai au nicio limită. Termină cu ipocrizia.

| Eღilia62 a răspuns:

Mie mi-e indiferent, eu il tin prins tot timpul.

| xlollypop a răspuns:

laughing))))))logic k nu st de acord-cati ani ai? mie mi se pare o prostie...

| wforweirdo a răspuns:

Cu părul prins sau nu, eu tot aşa învăţ, tot aşa mă comport, nu mă schimbă cu nimic. Nu sunt de acord, mai ales că urăsc să îmi prind părul. Totuşi, uniformele ar fi o idee bună.

| Yamx a răspuns:

Huoo! Comunistule!
Eu nu-mi prind parul nici sa-mi dai in cap. E parul meu si il port cum vreau. Nu-i de ajuns ca trebuie sa purtam uniforma? Da nu vrei si berete, pantofi de lac si coc in varful capului?

| pufy6646475 a răspuns:

Stii asta nu e intrebare.si in plus fiecare fata isi aranjeaza parul dupa cum ii place. sper ca nu te astepti ca dupa ce ai postat asta vreo fata care mergea cu parul desprins sa iisi schimbe parerea. daca tu crezi e mai bine sa mergem toate cu parul prins eu iti respect opinia.dar nu poti obliga pe nimeni.in plus te incurca cu ceva ca altor fete le sta parul in ochi?

| Byyb a răspuns:

Ce ciudaatt!

| mlove a răspuns:

Sunt de acord cu tine.