| Goddessss a întrebat:

Toți oamenii au filtrum(șanțul subnazal)?
M-am uitat la câțiva oameni si ei nu par sa il aibă sau dacă il au abia dacă se vede.
La mine e ft proeminent.

12 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Multi au, iar cei care nu, probabil ca sufera de vreo mutatie genetica. Eu de exemplu am sant.

| Ineys a răspuns:

Daca te-ai uitat la poze, nu se vede din cauza luminii. Daca te-ai uitat la persoane fata in fata, si tot ti se pare mic, e posibil sa fie ceva psihologic si sa ti se para al tau mai mare pentru ca probabil ai o obsesie cu asta. Intreaba pe cineva daca i se pare mare sau anormal, de preferat un prieten sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La oamenii de culoare e mai puțin pronunțat/evident dar de avut cu toții au.

| Bruno92 a răspuns:

Philtrum ai vrut să scrii, e ceva normal.

| Goddessss explică (pentru Bruno92):

Si cum zici tu e corect.
in română ph din latina devine f.
ambele variante sunt corecte.

| Bruno92 a răspuns (pentru Goddessss):

:* bine drăguțo

| Goddessss explică (pentru Bruno92):

?
yep

| Bruno92 a răspuns (pentru Goddessss):

Tu ești misscutie așa i? Cum mai stai cu anxietatea ești ok?

| Goddessss explică (pentru Bruno92):

Yeppp, mult mai ok. mi am făcut niște prieteni noi si vb cu un tip acum.
se pare ca nu am întâlnit persoana potrivita atunci.
Mersi mult de intrebare. Apreciez.

| Bruno92 a răspuns (pentru Goddessss):

Mă bucur pentru tine big grin

| Goddessss explică (pentru Bruno92):

Mulțumesc mult

| Bruno92 a răspuns (pentru Goddessss):

:*