| RobertVali111 a întrebat:

Totusi, care este cea mai buna metoda de a indeparta punctele negre (de pe nas in special)?

Răspuns Câştigător
7 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Gomajul.
eu folosesc malai, iaurt si lamaie. si le amestec pana cand seamana cu o pasta apoi il aplic pe fata si frec putin pentru a iesi punctele negre.
nu da banii pe acele creme pentru puncte negre etc. nu-s bune de nimic.

| BiuL a răspuns:

Te duci la cosmetica si ti le scoate dupa ce te pune la aburi.

| CannbalCorpse a răspuns:

Pasta de dinti si o indepartezi cu o periuta nefolosita, poti lasa paste de la o juma de ora la o noapte intreaga.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Uite eu cum fac când am de-a face cu așa ceva:
- Iau un pumnuleț de mămăligă (nefiartă, direct din pungă)
- Dau un pic de apă caldă pe ea, puțină, să devină un fel de pastă
- Pasta formată o frec ușor-ușor de piele, în zona cu probleme, astfel încât să usture un pic (ca și cum ai face cu nisip)
- Fac asta cam aprox. 1 min.
- După care mă spăl cu apă călduță, dar fără săpun!
Mie mi-a dat rezultate încă din prima zi. Nu numai că le-am putut scoate mai ușor, dar nici nu au apărut altele. Acest procedeu trebuie făcut 1-2 ori pe săptămână, în funcție de cât de gras este tenul.

| MonstruletulDinBomboaneExpirate a răspuns:

Spala.ti fata cu sapun. Nu le stoarce, spal-o de 2 ori.

| MeMary a răspuns:

1) eu am o lotiune pentru punctele negre de la Yves Rochere, ti.o recomand doar ca a costat desrul de mult :/
2) poti lua niste gelatina ( la plic pentru prajituri) si sa torni putin lapte caldut si amesteci bine pana nu ami sunt cocoloase. dupa aia aplici pe fata astepti 10 min. si vei vedea ca s.a uscat pe piele. Tragi de ''amestecul uscat'' de pe piele si ramai fara puncte negre!

Ambele sunt foarte foarte eficiente doar ca varianta a 2-a este mai ''ieftina'' (nu costa asa mult )
SPER CA TE-AM AJUAT :**