| anonim_4396 a întrebat:

TPU, am si eu o intrebare.
Un băiat cu frumusetea, cu carisma si cu smechereala, sexy se naste sau poate sa si devină?
Daca poate sa devină cum pot face?
Ce caracteristice are un baiat sexy? Cum se devine?
Par lung/ par scurt
barba/fara

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| sabin89 a răspuns:

Nu e chiar asa, că te nasti cu anumite calităţi si asa mori. De ce mai există în sfera noastră de gândire noţiuni precum educaţie sau civilizaţie? Ai văzut cât lucrează un sculptor până dă forma dorită operei sale. La fel si noi, ne tot cizelăm si cu cât avansăm în acest proces devenim tot mai agreabili pentru cei din jur; si în special pentru sexul opus. E un proces continuu de educare si cizelare. Si asta nu trebuie să decurgă într-un mod forţat, fixându-ţi ca obiectiv să-i placi unei anumite persoane. Lasă lucrurile să decurgă în mod natural. Tu trebuie doar să ai acea sete de a învăţa, de a deveni din ce în ce mai educat, mai cultivat. Restul vine de la sine. Frumuseţea interioară o depăseste net pe cea exterioară.

4 răspunsuri:
| Tobessjd a răspuns:

In primul rand nu contează doar a fi sexy.Un lucru important este sa fii deștept, educat, cu cei 7 ani de-acasă practic.
In al doilea rând, părerile sunt împărțite.Mie, de exemplu nu îmi plac băieții cu parul lung însă altora le place...

| Angelindeed a răspuns:

Daca te-ai nascut cu alura lui nea mitica asa mori

| Panamax a răspuns:

Te nasti cu anumite calitati.
De dobandit nu cred ca se poate.

| RAY a răspuns:

Ti ai satisfacut orgoliu la intrebarea asta, minunat