| anonim_4396 a întrebat:

TPU,cum aplicati voi keratina lichida corect?
cineva mi-a atras atentia ca nu trebuie sa mai folosesc placa doar föhnul,parul meu nu se potoleste doar cu fohnul,imi trebuie si placa, deci cum folositi keratina?

2 răspunsuri:
| Bubutita a răspuns:

Keratina se pune pe fiecare suvita fix ca vopseaua.
Iei cate o suvita in parte si pui in mijloc cantitate destula de keratina.
Dupa care iei o pensula de vopsea si intinzi keratina pe toata suvita de sus pana jos.:*PUp

| OoBunnyoO a răspuns:

Pana acum nu am folosit keratina lichida, insa am folosit diverse uleiuri pentru par si banuiesc ca se folosesc la fel. Dupa ce ma spal pe cap, in timp ce parul este inca umed pun o picatura sau doua si o intind in palme iar apoi o aplic de sus in jos pe varfuri, iar apoi folosesc uscatorul. Poti incerca sa faci asa si cu keratina iar daca ti se pare ca o picatura, doua este prea putin la urmatoarele incercari poti pune mai mult, in functie de cat are nevoie parul tau fara sa aiba un aspect gras.