CONCURS Cum îți alegi hainele care să se potrivească personalității tale?

CONCURS
Cum îți alegi hainele care să se potrivească personalității tale?

Hello dragilor!

Continuăm seria concursurilor așa cum v-am anunțat în primul articol. Avem pentru voi pregatită o invitație la Cursul de stil vestimentar pentru adolescente. Dacă ești pasionată de moda și vrei să înveți cum să îți alegi hainele potrivite personalității tale atunci participă la concurs și invitația poate fi a ta.

Temele întâlnirilor:

1. Codul vestimentar. Normele şi regulile care te ajută să-ţi armonizezi ţinuta cu evenimentul la care participi. Greşelile de stil cel mai des întâlnite.

2. Garderoba de bază şi armonizarea culorilor. Ce piese nu ar trebui să lipsească din garderoba ta şi felul în care alegi culorile care te avantajează. Vom discuta despre cumpărăturile din impuls şi cumpărăturile planificate.

3. Conformaţiile şi ţinutele potrivite fiecărui tip de siluetă. Ce haine trebuie să eviţi sau să porţi, în funcţie de forma corpului.

4. Stilurile vestimentare şi tendinţele în moda actuală. Afli care e diferenţa dintre stil şi modă şi îţi identifici personalitatea stilistică

Ca să te înscrii spune-ne mai jos, în câteva rânduri, ce ai vrea să afli la acest atelier, iar noi vom alege câștigătorul tot prin tragere la sorți.

Și băieții pot participa la concurs dacă vor să facă un cadou prietenei sau iubitei :)

Concursul se va încheia pe data de 2 iulie.

Vă așteptăm răspunsurile!

L.E Castigator e razvanel1212

27 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ma strang, atunci nu le port, chiar daca arata bine.

| tusha a răspuns:

Personalitatea ta va stii cum sa aleaga hainele. Trebuie doar sa le probezi si sa le porti pe cele care iti plac

| RAY a răspuns:

Buna dimineata, eu personal aleg ceea ce imi place pe moment, merg la mall vad ce imi place si imi cumpar dar e adevarat ca reflecta personalitatea mea, culorile hainelor au o influență asupra stari de spirit a omului, culoarea albastra oprește apetitul de exemplu, cea rosie creste tensiunea

| gabicoo a răspuns:

În nici un caz nu mă iau după sfaturile unora de pe TPU!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma inspir din video-urile lui iacobescu edi (EDvIce) si Loren Loghin (FaraSensTV).

| MaryMaria333 a răspuns:

Eu sunt tomboy, imi place baieteste, nu numai ca imi place, asa ma simt eu bine in pielea mea! Nu ma simt ok in haine care pusca pe mine, sau sa ma afisez pe strada ca o tufa de Venetia sa intoarca toti babalatii capul dupa mine. Mie sa imi placa, parerea altora conteaza de la "nu" pana la "deloc"

| Emazio a răspuns:

De obicei cat mai lejere, as putea spune ca ma incadrez in general la streetwear ca si stil

| Nonolita a răspuns:

Cele in care ma simt bine, nu ma jenez in fata altor oameni, sunt "asortate" cu personalitatea mea.

| Byb2001 a răspuns:

Mi e îmi place să mă îmbrac sport și blugi rupți

| împreunăfacembine a răspuns:

Aleg ceea ce sonsider eu ca mi se potriveste mai bine. Hainele pline de culoare si imprimeuri sunt preferatele mele.

| iKaiju a răspuns:

Ma duc la magazin ce e negru e bun

| Lecorbusier a răspuns:

Nu mai iau numai dupa ce mi place la ochi ci dupa ce imi avantajeaza forma corpului.din pacate nu pot sa port lucruri prea revealing fiind riscul ca pot sa arat extrem de usor ca o "tarfa"cum ziceti voi si nu ma simt comfortabila dar un mod f bun pentru a itu gasi stilul e s ate uiti pe pinterest la haine si sa faci un oanou cu tot ce ti place o sa ai o idee mai buna de cum e de fapt stilu tau

| Razvan1lol a răspuns:

In functie de culoare pe care o au hainele, personal ma simt super bine daca port roz deschis, sau culori deschise. Si putin mai largi!

| Cqarina a răspuns:

Merg in mall si imi aleg ce imi place pe moment, uneori sunt dezamagita de cum imi sta... culorile pe care le aleg chiar imi reprezinta starea de spirit( am avut o perioada in care imi placea sa ma imbrac in culori cat mai inchise, atunci sora mea avea leucemie) imi place ca in hainele mele sa pot respira, sa nu fie foarte strimte(mi-ar trebui niste sfaturi in f multe cazuri)

| Dia37Andreea a răspuns:

Eu sunt de aproximativ un an pasionata de moda si de tot ce implica stilul. Mi-ar placea sa particip la acest atelier ca sa fiu mereu in pas cu moda, sa stiu cum sa asortez cele mai basic haine si sa combin mai multe stiluri in acelasi timp. Imi place sa stau prin magazine de haine cateva ore si garderoba mea contine haine din toate categoriile: ieftine si scumpe, de firma sau nu, casual, rock, vagabond, sexy... sper sa castig acest concurs si sa ma perfectionez!

| skr1ptu a răspuns:

Pe mine m-ar interesa primele 3 puncte in principal. Imi iau haine deschise la culoare si poate care bat la ochi dar mie-mi plac mult. Cred ca si stilul m-ar interesa(?). Cam atat.

| 1hellotpu1 a răspuns:

Atunci când e vorba de persobalitate trebuie să alegi cu inima, ce simți tu că e mai bine.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru 1hellotpu1):

Exact! Sunt de acord si ma regasesc in astawinking

| utilizatorDin24052020 a răspuns:

Vreti sa stiti despre personalitatea noastra?

| razvanel1212 a răspuns:

Cu siguranta toti dintre noi avem un stil bine definit in alegerea hainelor.Dar oare stim cum sa le asortam, cum sa le purtam? Eu sunt baiat si pot spune ca parerea baietilor mereu conteaza in alegerea unei tinute a iubitei.Acest curs ar ajuta-o nu numai pe iubita mea, ci si pe mine. happy

| Sarpelekingoo7 a răspuns:

Dupa starea de spirit in care te regasesti.

| andreiw132 a răspuns:

Foarte simplu! Negru. Negru este puterea laughing

| catalin10026 a răspuns:

La mine e simplu, imi aleg hainele in functie de culori port doar albastru, negru, alb si gri

| Irin817 a răspuns:

Salut! Ceva cat mai simplu si fresh. Nu imi plac stilurile vagabond etc.

| ana7maria005 a răspuns:

Nu evit tipuri de haine sau culori deoarece unora nu le place cum iti sta. port ce imi place mie.de ex daca esti slaba nu iti poate spune nimeni sa nu porti negru sau daca esti plinuta sa nu te imbraci stambt ca unora nu le place. poarta ce te face pe tiine sa te simti bine in pielea ta

| DragomirA a răspuns:

Mi-ar placea sa aflu cum sa combin culorile, printurile, texturile si bineinteles, ce ma avantajeaza si ce nu. Multumesc