| skriil a întrebat:

Uleiul ars foloseste la unghii?

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @foxy! Nicidecum, uleiul ars nu e bun pentru unghii. Pentru tratarea unghiilor degradate se folosește baia de ulei de măsline încălzit câr supoți pentru o baie a degetelor. După ce se răcește îl poți refolosi (eu îl folosesc o săptămână și apoi îl arunc), dar atenție nu e vorba de ulei ars.
O zi cu zâmbet să ai!

| dedfgv a răspuns:

Nu ars ci incalzit cat poti suporta
cel de masline este bun deoarece iti intareste unghiile
iar cel de ricin le ajuta sa creasca

| EmaS a răspuns:

Uleiul de ricin ajuta la intarirea si regenerarea unghiilor.

| alexutza1183 a răspuns:

Uleiul cald...cat il suporti in as fel incat sa nu te arzi, da ajuta, iti intareste unghiile happy succes