| anonim_4396 a întrebat:

Uleiul de masline amestecat cu Ulei de ricin face vreun rau daca iti intra in ochi? Iti poate afecta ochii? Mi-am pus pe gene si sprancene cateva zile, seara si mi-a intrat in ochi.M-a piscat putin. De ieri ma dor ochii sus la pleoape. funda

2 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu este nici o problema, stai linistita, e ceva normal, nu exista efecte negative asupra ochilor a uleiului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nicio problema, doar ca ustura foarte tare, mai ales cel de masline. Totusi, de ce ti-ai da pe sprancene cu asa ceva...