| AnoAnonima0 a întrebat:

Uleiul de masline chiar regenereaza parul sau e doar un mit?

9 răspunsuri:
| Sara2 a răspuns:

E un mit. Şi depinde de norocul unui om. Uite eu de exemplu folosesc placa zilnic de 14 ani (obsedata de placă), folosesc doar şampon si balsam, fara uleiuri protectie etc, şi am un par lung pana la fund si impecabil, des, şi arată foarte sănătos, în schimb am prietene care dau bani grei pe tot felul de maşti, uleiuri protecţii şi au 3 fire de par în cap şi arse. Aşa că eu personal cred in natura.

| HazelEyes77 a răspuns:

Da il regenereaza in timp daca il aplici cu regularitate. Si mai bine ar fi daca ai adauga si ulei de ricin sau de cocos pentru efecte evidente.

| Ralukafay a răspuns:

Da,este adevarat, dar trebuie sa te tii de acest tratament si uleiul de ricin este bun!

| tril a răspuns:

E doar un mit!
Chiar povestea cineva pe aici ca mai rau a facut. Uleiul (ca orice grasime) a imbicsit parul si radacinile parului, facandu-l sa cada mai mult. Voi chiar nu va intrebati de ce trebuie sa ne spalam pe cap cand parul se ingrasa?

| Caro34 a răspuns (pentru tril):

Eu cred ca depinde si de ce cantitate folosim fiindca de la cateva picaturi diluate in apa nu moare nimeni, apoi ce sa mai zic de uleiul de par pe care il gasim deja in sticlute de peste 100 ml? Are efect insa folosit cu atentie si nu de 100 de ori pe zi sau pe sapt. ci doar o data! Apoi nu se aplica niciodata pe parul uscat, din cate eu stiu ci imediat dupa baie sau odata cu apa de spalare! Poate si cursurile invatate sunt doar un mit; maine poate nimic nu mai este bun din ce am invatat!winking

| tril a răspuns (pentru Caro34):

Uleiul de par din sticlute, se da doar pe varfuri, pentru disciplinarea lui. E o alternativa la placa, fara sa arda parul.

| AnoAnonima0 explică (pentru Caro34):

Deci e un mit nu?

| Caro34 a răspuns (pentru AnoAnonima0):

Eu zic ca nu-i mit insa fiecare vede lucrurile in felul lui! Numai bine!

| Larii2000 a răspuns:

Uleiul de masline ajuta la regenarearea parului si il intareste