| Sefania10 a întrebat:

Un distribuitor de produse cosmetice high end? As dori sa iau un lot de produse.

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Gasesti pe ebay lot de parfumuri/cosmetice originale (cel putin asa mentioneaza vanzatorul), cu toate ca si pretul lotului este pe masura. https://www.ebay.com/......sch/i.html

| Violleta2022 a răspuns:

Ce inseamna "produse cosmetice high end" in mentalitatea ta?
Pentru ca, distribuitor high end nu exista cum nici produse high end nu exista, fiind vorba de calitatea produsului, care este masurat in trepte de calitate.

| Sefania10 explică (pentru Violleta2022):

Produsele" high end "sunt produsele cosmetice de calitate si foarte scumpe (Chanel, dior, too faced, ud, etc.), mai sunt si produsele" drugstore" aceste sunt mai putin calitative, dar acceptabile ca si calitate si cu un pret rezonabil(maybelline, L'Oréal, essence, etc.). Si exista astfel de distribuitori.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sefania10):

Produsele cosmetice de lux, nu se gasesc la distribuitori sau vanzatori ambulanti sau magazine obisnuite.
Le poti lua decat direct de la producator (fabricant), daca esti reprezentantul unui magazin foarte mare, acreditat sa vinzi Chanel, Dior samd, sau le poti cumpara cu bucata, de la magazinele acreditate de firmele mari.

| Sefania10 explică (pentru Violleta2022):

Stiu foarte bine de unde le pot trocura '' la bucata". Nu am spus absolut nimic de vanzatori ambulanți. Ma interesează un distribuitor pentru a achizitiona un lot de produse. Daca ma puteti ajuta cu un email sau un numar de contact, foarte bine. Alte detalii si informații imi sunt inutile.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sefania10):

Nu exista distribuitori la produse cosmetice de lux!
Marile parfumeri si firme de cosmetice care le produc, nu se incurca cu distribuitori sau angrosisiti, ci discuta direct cu firmele foarte mari, care le iau pe contract si le pun in vanzare sub brandul si numele fabricantului.
Un lot de marfa de calitate, poti lua DOAR de la orice magazinele care le expune produsele.
Din pacate, nu exista contactele si modalitatile prin sa obtii asa ceva, pentru ca procedurile lor nu implica micul comericant.