| sopranaCadaverica a întrebat:

Un fixativ bun stiti? Nu din ala care imbacseste parul si il face sa arate "teapan". Vreau sa-l folosesc pentru volum, dar sa mentina suvitele mobile si sa nu fie nevoie sa ma spal pe par dupa fiecare aplicare

10 răspunsuri:
| GicaGigekGica a răspuns:

Un Taft numarul 3-4. Depinde si de parul tau, vezi ce numar ti se potriveste. 1 e cel mai "slab" iar 6 e sarma laughing

| sopranaCadaverica explică (pentru GicaGigekGica):

Am parul super subtire si nu foarte des... Ma gandesc ca 1-2 e ok sau 3? Tu ce ai zice? Mersi de raspuns!

| GicaGigekGica a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Pai eu zic sa incerci 3, daca nu iti place vezi tu ce numar s-ar potrivi.

| Kiwi001 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Eu îți recomand să renunți la produsele de genul, pot fi foarte toxice și pot deteriora firul de păr. Mai ales dacă ai părul subțire. Încearcă să folosești mai multe uleiuri pentru păr, până îl găsești pe cel mai bun. Îți recomand uleiul de măsline, ricin sau in și să "lungești" perioada dintre spălări.

| sopranaCadaverica explică (pentru Kiwi001):

Da,stiu ca nu sunt indicate in general, sunt adepta naturalului, insa nu-mi place deloc aspectul lui lipsit de volum. Am testat sampoane, balsamuri speciale pentri volun, dar efectul se duce dupa doua ore. De asta ma interesa un spray salin/fixativ. Bineinteles, aplicat cu bun simt si mai mult pentru ocazii speciale. Un concert, o petrecere

| bmerry a răspuns:

Dacă ai un buget limitat încearcă Infinitum de la L’oreal. Daca ești dispusă sa plătești ceva mai mult, interesează-te de Sebastian Shape.

| bmerry a răspuns (pentru bmerry):

Sebastian Re-Shaper si Sebastian zero gravity.

| sopranaCadaverica explică (pentru bmerry):

Merci! Ar fi potrivit Infinitum pentru un par subtire si rar? Nu l-ar incarca prea mult? Adica mi-as dori sa pot da cu pieptanul prin el dupa.

| bmerry a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Este potrivit in sensul in care nu îl încarcă și ii oferă acel finish natural. Poți sa dai și cu pieptanul prin el ulterior, nu îți lasă parul sârmă. Orice ai alege, încearcă sa eviti (in general) produsele de par găsite in magazine. Încearcă sa îți iei produse profesionale. Este o investiție, dar vei observa alte rezultate.

| AlexFen a răspuns:

Keratase Laque Noire