| benga94 a întrebat:

Un parfum care sa persiste ce recomandati?
Parfum bărbătesc sincer bvlgary sau Paco rabane milion nu mi se pare ca persista.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parfumurile se cumpara pe incercate, pe propria-ti piele!
Mergi intr-o parfumerie si incearca pe inchietura mainii 2 parfumuri (cate unul la fiecare mana) sa vezi daca miros bine pe mana ta, deoarece transpiratia si chimia corpului tau pot face reactie chimica, car schimba total mirosul parfumului.
Ceea ce la unii se potriveste, este posibil ca al tine sa miroasa urat.
Paco rabane iti spun din experinta ca pute pe mana sotului si a baiatului, din cauza chimiei corpului lor, asadar poate fii un parfum dificil pentru anumite chimii ale corpului.

Am un singur sfat sa-ti dau: NICIODATA, dar absolut NICIODATA sa nu cumperi parfumrui din autzite, ci numai dupa ce le incerci pe corpul si pielea ta, 10-15 minute mai tarziu ddupa ce le-ai pus, ca sa vezi daca nu si-au schimbat mirosul.
Daca in 10-15 minute dupa ce le-ai pus pe piele nu si-au schimat mirosul si inca iti plac, le poti cumpara.

Răspuns utilizator avertizat
| Cqarina a răspuns:

Incearca de la hugo boss

| AlexaAFP a răspuns:

Tom Ford.