| chonnylove a întrebat:

Unde pot gasi BB Cream de la MISSHA in Iasi? Am 13 ani si anul trecut dupa ce am implinit 13 ani (in aprilie)am inceput sa port fond de ten. Da stiu, o sa ziceti ca e o greseala. Dar at. cand incepi, nu mai e cale de scapare. Asa ca m-am gandit.de ce sa arat naspa si banal cand pot sa am o piele mai frumoasa si sa ma dau cu fond de ten? Dar pielea din zona obrajilor mi s-a decolorat putin si vreau sa am culoarea pielii mai unformizata. Da, folosesc tot felul de produse ca sa compensez pentru faptul ca port fond de ten happy toner, moisturiser, masti, creme anti aging...pretty much everything. BB cream este o crema care imbunatateste pielea si acopera imperfectiunile (de ex. pielea mea decolorata de la alergia pe care am facut-o anul trevut cand m-am dat cu kkatul ala de fond de ten Maybelline affinitone, ieftin si prost). E mult mai sanatos decat fondul de ten sau orice altceva.Este un magazin MISSHA in Iasi, dar imi amintesc ca odata am intrebat de o chestie in engleza si vanzatoarea s-a uitat urat la mine, cred ca era cam proasta. Majoritatea sunt -_- Ce ziceti, gasesc asa ceva? Va intelege vanzatoarea ce-i aia BB Cream? BB vine de la "blemish balm". Vreau sa gasesc neaparat BB cream pentru ca vreau sa am o piele mai sanatoasa(BB cream face cosurile si cicatricile de la cosuri sa dispara) Si pe deasupra mai si risc sa fac acnee daca continuu cu fondul de ten.

10 răspunsuri:
| yoyodedeea a răspuns:

Nu's din Iasi deci nu pot sa te ajut... dar mersi de informatie...nu stiam de BB cream:X:X
:*

| gigiro a răspuns:

Draga mea.esti cu adevarat o mica experta... Inca de la 12 ani folosesti fondul de ten, esti o enciclopedie in materie de produse cosmetice. Daca as fi mamica ta, ti-as explica mai multe, dar probabil mamica ta nu are timp, pacat.De cat sa te duci prin magazinele de cosmetice sa probezi toate rahaturile, mai bine te duci la mai multi dermatologi. Exista si netul dar mai ales...produsele naturiste care la varsta ta sunt mai indicate.nefiind atat de invazive. Si creed ca, desi problemeke de ten sunt primordiale la varsta ta, ai castiga mai mult timp pentru alte preocupari specifice. distractie, scoala, muzica.etc

| luminita_6533 a răspuns:

Ai putea sa te duci la un dermatolog. Ca sa ai un ten frumos iti spun un secret pe care eu il folosesc de 5 ani si pot sa ma laud la 26 de ani cu un ten de portelan. Combina apa plata sau apa minerala cu ulei de masline extravirgin(folosesc de la costa d'oro), eu folosesc un recipient mai micut de sticla in care am avut niste medicamente ca sa nu stea prea mult timp amestecul si s ail pot schimba periodic. Agiti amestecul dupa care aplici pe fata(cu degetul) si masezi usor. Ce ramane aplici data viitoare. Dupa te stergi cu niste servetele de masa mai fine pana cand fata nu mai este uleioasa si gata. Folosesc si diminata si seara dupa ce ma spal pe fata.

| luminita_6533 a răspuns:

Aaaa...si era sa uit, masca cu argila(Asla Vital este f buna) si ulei de masline, si apa termala de la Avene. Inceraca sa folosesti cat mai multe produse naturale si masti naturale dar sa fie in conformitate cu tipul tenului pe care il ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! avem BB cream la missha... iulius mall etj 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moldova Mall- etaj 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masca cu aspirina - reduce roseata.
Ulei de masline pentru demachiere si hidratare - nu acopera porii, face minuni pentru orice tip de piele.
Spala fata cu un prosop mic care sa exfolieze usor.
Masca cu zat de cafea sau cafea macinata.
BB cream o fi buna dar nu pentru ce ai tu. Aia e pentru repararea unui ten care are un damage...mare.
Tu trebuie sa iti gasesti alternative si sa nu te machiezi cu toate chestiile reomcndate de televizor si alte fete. Affinitone o fi bun, dar nu pentru tenul tau.
Eu mi-am comandat de pe ebay SkinFood cu aloe. Astept sa ajunga din Koreea. succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot sa fac rost si eu rost de BB cream? Ca nu sunt din Iasi si vreau sa incerc neaparat produsele lor. De ce nu merge situ in Romania daca tot avem si magazin?

| casy_5467 a răspuns:

Magazin nu stiu nici unul dar eu mi le.am comandat de pe : www.amazon.com si sunt foarte bune. nu ai probleme cu transportul.

| ELENUS1981 a răspuns:

Daca te intereseaza, am eu pe stoc. Mai am 3 cutii de BB cream. In Romania n-ai sanse sa gasesti.
Eu am luat la promotie 10 ct din Coreea, aduse cu interventie, restul le-am dat ca painea calda.
Azi voi posta pe okazii o listare cu ele, daca esti interesata. Cauta dupa id meu, newbestsuperstore2012. Sunt de la Skin79. Pret fix 85 RON, dar merita. Vei gasi acolo amanunte. Livrez oriunde in tara. Papa