| deyu121 a întrebat:

Unghii cu gel sau unghii false?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Din propria experienta: unghii naturale. Ale mele se rupeau foarte usor, de aceea am recurs la gel. Am stat un an cu unghii cu gel, facandu-le la 2-3 saptamani, deci intr-o luna cheltuiam in jur de 100-200 de lei doar pe unghii, foarte costisitor din punctul meu de vedere. La un moment dat mi-a zis tipa care mi le facea sa renunt o perioada la ele, ca sa mi se mai regenereze si cand am dat gelul jos, am avut un soc. Cat de moi erau inainte, dar cat de moi erau dupa gel... Am folosit un intaritor(de la eveline cosmetics, e pana in 20 de lei), e super super bun, iar acum imi pastrez unghiile naturale la o lungime decenta si nu mai par asa ca de plastic si nici senzatii de disconfort nu mai am. In momentul in care le faci luna de luna, unghia ta e pilita de fiecare data, bineinteles ca e subtiata, iar cand bagi mainile in lampa, gelul ala te poate pisca foarte rau.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Naturale. Si cele scurte, daca nu le le poti mentine mai lungi, arata foarte bine daca sunt ingrijite si ai mainile hidratate.

| octav005 a răspuns:

Unghii naturale

| Andreea213 a răspuns:

Eu zic unghii cu gel. Sunt mai scumpe si mai greu de intretinut, dar sunt foarte frumoase.

| SnowKat a răspuns:

Iti sugerez unghi cu gel..., ca de cat sa ti le strici pe ale tale, plus ca de cat sa te trezesti ca iti pica cate un clips ii naspa sa patesti...

| RoxanaAndreea12 a răspuns:

Cu gel normal asta daca nu vrei sa iti pui unghii false iar cand le dai jos sa te trezesti cu unghiile foarte urate si tot asa. + Ca cele cu gel tin mai mult timp si toate cele