| necunoscuta123 a întrebat:

Urgent, am cumpărat un buretel pentru aplicarea fondului de ten și cât aplic pe față este aspru... urgent. Ce pot face fără să îmi cumpăr altul?

Răspuns Apreciat de Editori
| MMadalina a răspuns:

Recomandarea mea este sa nu mai folosesti buretei pentru aplicarea fondului de ten. Mediul umed favorizeza aparitia microbilor in buretel si aplicandu-l pe fata ar putea sa iti apara cosuri si iritatii. Aplica fondul de ten cu degetele, chiar se poate si de multe ori arata mai bine decat cu buretelul.

Sanatate!

3 răspunsuri:
| Marian9978 a răspuns:

Buretelul întotdeauna se folosește ud si stors bine

| ContNmc7 a răspuns:

Il poti lasa in spuma de ras cam 30 de minute si apoi sa il clatesti bine, sa il ți in ulei pentru bebelusi cam 30 min. si apoi sa il clatesti...

| BlueLagoon97 a răspuns:

Mmadalina are dreptate, ori iei buretei de unica folosinta, Dinaia multi laughing) si oricum trebuie ufat si stors bine cat sa fie putin umed, ori cu degetele CURATE