| Dalmore a întrebat:

V-ați luat vreodată parfumuri de pe elefant.ro? Sunt originale?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

M-ar mira să fie totuși fake-uri. adică e ditamai firma cu ditamai renumele și publicitate în spate, i-ar prinde imediat.

| Evolution a răspuns:

Salutare, eu am comandat de pe elefant si este 100% original.
Ideea este ca distribuitorii mari de parfumuri (elefant, eMAG etc.) vand parfumuri originale. Acum depinde ca pe site'ul eMAG au si alte firme partenere unde vad pe site'ul lor si depinde de la cine cumperi.
In mare parte oamenii nu inteleg ca parfumurile au acelasi preturi peste tot si daca este o reducere "bomba" deja acela nu mai este parfum original sau daca este, a stat 2-3 ani si si'a pierdut in proprietati. Nimeni nu reduce preturile degeaba happy.
Ca sa verifici daca este original sunt mai multe metode, depinde si de marca, cauti pe google. Sunt site'uri unde introduci seria si vezi anul fabricarii, verifici daca seria de pe cutie coincide cu seria de pe el etc.
Succes!

| IonutPetre12 a răspuns:

Eu am vazut in comentarii oameni plangadu se ca pana coboara din bloc deja s-a dus parfumul. Poate a fos doar o exceptie.Eu n as cumpara de acolo parfum.Cumpar doar carti, ca alea n au cum sa fie fake