| T30D0RA a întrebat:

Vă cumpărați haine de la second hand?

Răspuns Câştigător
| Roxy a răspuns:

Da... pot spune ca sunt un copil extrem de rasfatat si o duc chiar foarte bine cu situatia materiala(nu asta conteaza)
Da imi cumpar haine de la second hand daca gasesc ceva pe placul meu.Nu mi se pare o rusine sa iti cumperi de acolo pentru ca doar oameni saraci isi cumpara de acolo.eu recunosc sunt un copil de bani gata si imi cumpar haine de la second hand la fel cum imi cumpar haine din mall-uri.Pana la urma tot haine sunt, si ele iti tin caldura sau racoare la fel de bine ca si alte haine cu brand-uri internationale, si la fel de bine te pot acoperi si hainele de second hand precum si cele de firma.Nu cred ca pe strada o sa te opreasca lumea sa se uite pe eticheta sa vada daca e originala...

27 răspunsuri:
| T30D0RA explică:

Nu mi-e rusine sa cumpar de la second hand. Chiar imi place sa merg. happy

| Bacemi a răspuns:

In ultimul timp nu, dar am apelat si la aceasta solutie uneori.

| Mina a răspuns:

Da, cum sa nu. Atunci cand gasesc ceva frumos, de calitate. Si chiar se merita, mai ales ca sunt putine sanse sa mai aiba cineva acelasi model.winking

| вυттєяƒℓу ƒℓу αωαу -» a răspuns:

Acum un an s-a deschis un magazin f mare in Brasov.Toata lumea vorbea de el si cum eram in trecere am intrat cu mama.Pe unul din geamuri scria imbracaminte si incaltaminte de firma la preturi mici.Am crezut ca erau aduse din import...ma roglaughingMi'am cumparat o pereche de sandale sooperniste tricouri si o pereche de pantaloni gri... dupa ce am platit ce am cumparat, ies din magazin si vad mare pe geam SECOND HAND. la inceput am ramas un pic uimita dar acum trec foarte des pe acolo si imi cumpar haine.
Deci nu mi-e rusine sa ma imbrac de acolotongue

| deea_1980 a răspuns:

Nu, niciodataaaa.

| caramelitamia a răspuns:

Salutare tuturor!
mai avem si noi cate'un magazin cu haine la 10 lei(adica mai muuuulte ), mno, din care cumpara lumea in general, aiia care n'au nici o treaba cu moda, sau alea care sunt disperati sa fie la moda.
desi imi place moda, haine de firma nu am nici una pe care s'o fi luata nou-nouta, adica haine de la designer direct de pe raft.
deci alta optiune nu am. decat second handu', care'i superrrrrr, pot sa stau acolo ore intregi sunt haine superrrrr. chestia naspa ii ca, cam toate fetele vin acolo, de cand au descoperit locu' si cand et duci acolo chiar trebuie sa 'vanezi' hainele, daca mai sunt si alti clienti. (Apropo. de ce comenteaza unii ca cica '''da? ii de la second hand? naspa laughing) ''? pai, dragilor, uneori hainele de la sh is mai scumpe decat bluza de la magazinu' ''10 lei ''. dar oricum. NU ASTA CONTEAZA.
pan' la urma ce mai conteaza de unde ai facut cumparaturile atata timp buzele tale zamberete date cu glossy gloss se asorteaza cu bluza cu un kg de sclipici? laughing

| aleksy a răspuns:

Dap.nu e o rusina ca de cand cu criza astalaughing

| Sheridanx a răspuns:

Da.Mai ales cand in magazine sunt toate copy paste.
Unele haine de la second hand sunt chiar foarte dragute si in stare foarte buna.In plus asa nu risti sa te trezesti ca si tipa aia pe care nu o suporti are aceeasi bluza ca si tine...
Btw...imi permit sa imi cumpar haine din orice magazin deci banii nu au nimic de-a face cu asta tongue
Se intampla de multe ori sa mi se zica "Wow. ce esarfa draguta ai.de unde ai luat-o?" iar eu "de la second hand" si ele fac o fata de genu' o_0 laughing

| Ana a răspuns:

Nu.

| dynasmile21 a răspuns:

Da! Stiu toate magazinele de acest gen din orashee hee Insa imi cumpar doar lucrurile, care imi stau bine si nu sunt deteriorate big grin

| NimeniCuActe a răspuns:

Da si lumea ar trebui sa caste ochii si sa lase conceptiile gresite despre second hand happy London Shop e un magazin mai cunoscut de genul in care gasesti chiar si chestii de la firme mari happy In second-uri gasesti multe chestii tari.

| Betty18 a răspuns:

La mine in oras nu exista magazine cu haine.,, de fite" ca sa zic asa si ma mai duc la bacau in mall sa imi cumpar. avem doar 2 magazine cu haine de calitate, dar nu sunt de firma.mai imi cumpar si din piata sau din stand daca gasesc ceva de calitate...asta mai rarbig grin

imi cumpar si haine second hand pentru ca multe sunt mai frumoase decat alea noi si calitatea nu se compara cu ce gasesti in stand. oricum ce mi-am cumparat pare 100% noubig grin
chiar si cei cu multi bani din oras se duc la targ sa isi cumpere hainetonguenu mi se pare o rusine cat timp le spelihee hee

dar tu? iti cumperi haine de la sh?

| mikutzzza1000 a răspuns:

Eu personal Nu, dar fiecare e liber sa cumpere, poarte ce vrea si de unde vrea asa ca nu prea conteaza ce facem "noi'... u te imbraci cum vrei dar dupa parerea mea nu e tocmai igenic chai daca le speli...

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Nuuu.

| stefangeles a răspuns:

Da pentru ca doar acolo gasesc prodise Kenvelo sau Kenmax firme necunoscute cu produse la fel de bune ca si Nike sau Adidas big grin am o pereche de tenisi Kenmax de 2 ani si arata impecabil si am jucat si fotbal cu ei laughing sau am un plover Lacoste l-am luat cu 10lei de la Second Hand pe cand in magazin era 100lei unul la fel laughing

| jony a răspuns:

Normal ca-mi cumpar de oriunde e mai ieftin.

| deffect a răspuns:

Dc ti-ar fi rusine sa iti cumperi? Multi oameni isi cumpara de acolo.Crezi ca tori oamenii au bani sa`si cumpere haine armani, DG?

| DarkBlood32 a răspuns:

Mi-am luat pana acum 2 tricouri roz si zici ca erau purtate de saraci. Nu am fite si nu sunt bogata. Dar nu ma risc sa-mi mai cumpar haine de pe-acolo. Poate sunt purtate de oameni cu boli de piele. Cine stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In nici un caz [-x.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de ce le e frica unora sa poarte haine de la second hand
nu toti suntem bogati happy
vorbesc la modul general

unii si pe aia o vor. si nu si-o permit

| ginaosar a răspuns:

Eu am luat haine de pe
https://dhaine.cabanova.com/

Sunt foarte bune

| PrettyLittleLiarsBalonDeSapun a răspuns:

Eu una nu mi-am cumparat niciodata de la senond-handhappy, dar poate sunt persoane care nu au venituri foarte mari si atunci cred ca isi cumpara haine de acolo.big grinAsa cred euhappy

| vvyoo a răspuns:

Nu

| cristycomf a răspuns:

Da, daca imi place cum sta pe mine si imi place acea haina de ce nu.Multe haine noi sunt de proasta calitate dar nu toate, deci imi iau si de la second hand

| master_6933 a răspuns:

Cu criza asta...laughing

| Bas1998 a răspuns:

Da ...de ce nu? dar bine inteles daca imi plac si sunt intr-o stare buna.big grin