| andreimpwr a întrebat:

Vă salut, am o mică problemă!
Acum câteva ore mi-am comandat o pereche de Adidas SuperStar numărul 41.1/2 care păreau foarte interesanți! Toate bune și frumoase, am finalizat comanda și bucuros ca îmi vor ajunge zile astea am zis sa mai caut videoclipuri cu ei, sa-i admir un pic laughing In fine, după câteva căutări am aflat ca adidașii comandați de mine sunt pentru femei. Știe cineva dacă este vreo diferenta de mărime între modelul de barbati și cel de femei?! Sa stiu dacă merita sa-i mai iau sau nu, mulțumesc!

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Difera calapodul.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie comandată încălțămintea și îmbrăcămintea de pe internet.
Măsurile pot fi europene și acestea sunt mai mari decât măsurile românești.
Iar dacă o încălțăminte este pentru femei, atunci anulează comanda. Soluția cea mai rapidă de rezolvare a problemei este să contactezi telefonic vânzătorul.
Cât despre mărime, aceasta este egală, indiferent că este pentru femei, bărbați sau unisex.

| Yuoia a răspuns:

Nu de la femei la barbati difera marimea, ci de la fabrica la fabrica. Un exemplu, 41, 5 din China, nu e nici 38 in Europa.

| Dintrebare a răspuns:

N-are nimic daca sunt pentru femei. Doar sa te uiti daca marimea corespunde. Probabil au ei un tabel cu marimi pe site. Eu zic sa accepti coletul si daca nu iti convine cum iti vin ii trimiti inapoi si iti primesti banii inapoi.