| anonim_4396 a întrebat:

Vă salut, întrebare adresată doar persoanelor de sex masculin! Pentru mine fizicul unei fete contează foarte puțin în comparație cu personalitatea, însă nu putem nega faptul ca este în totalitate fără nicio importanță. Dar nu despre asta vreau să discut aici. Cum vi se pare această fată (de pe un panou publicitar)? https://postimg.org/image/lw4zg7cvx/ Mie personal mi se pare o fată simplă, drăguță. Eram la o bere și zice deodată un prieten, văzând-o că "n-a văzut femeie mai urâtă", prima dată nu am băgat de seamă și după... au mai zis doi, arătând-o, că nu e frumoasă tipa, eu nu înțeleg ce poate să fie urât la ea? Voi ce părere aveți? Cum o vedeți, sincer? Întrebarea e clară, nu aștept răspunsuri de tipul frumusețea e subiectivă, etc etc, să se înțeleagă.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ea urata nu e dar a prins-o nasol in poza. In plus, nu e machiata, sau e machiata foarte putin ceea ce e neintalnit pe panourile de publicitate unde sunt super machiate si photoshopate happy

| RAY a răspuns:

Frumusetea e subiectiva, trasaturile care le-am mostenit genetic sunt universale =markeri genetici, asta inseamna cand vedem prima oara fața observam urmatoarele
daca fața este simetrica? ceea ce nu-i prea simetrica are fata prea alungita, bine si poza e facuta nu prea bine, nu se vede fata bine, i dau nota 7, 6, nu ma atrage sexual in poza aia dar nu-i urata poseda trasaturi de atractie, sanii vad ca i are ok, daca isi face o freza poate ajunge la nota 8

| RAY a răspuns:

Pentru mine fizicul unei fete contează foarte puțin în comparație cu personalitatea
Cum ai putea sta cu o fata care te respinge fizicul ei?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Am spus că nu e de neglijat în totalitate. Dar nici cu o bombă sexi cu caracter josnic nu aș sta, și firea contează mult, au fost femei care m-au atras sexual, dar când au început să spună ce au avut de zis, a "murit" instant;-)

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

E si asta un adevar, dar de un sex merge si alea proaste, de o relatie nu stiu ce sa spun multi masculi se plang si multe fete se plang, ce sa spun

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Bă, nu știu, pe mine nu mă atrag femeile cu caracter slab, punct. Și sex nu pot să fac cu o femeie de acest gen, fie ea Cosânzeana. Nu am spus că fizicul nu contează, ci doar că nu e singura și cea mai importantă calitate ca o femeie să ajungă să mă atragă. Multe se pot estompa dacă are o personalitate care pe tine te cucerește, așa, din urâta aceea de pe stradă, cunoscând-o, s-ar putea să se schimbe ceva acolo, în tine

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,ai putea deveni gay

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Dacă mergi la iUmor, te votez laughing chiar m-ai făcut să râd

| Nemessys a răspuns:

Fiecare baiat poate sa aiba o parere diferita fata de aceeasi persoana. happy Unii o vad frumoas altii urata.
Mie cel putin, in poza aia nu mi se pare urata dar parca nici nu ma atrage. Adica nu poti sa zici ca-i urata, dar in poza aia a facut o fata... Insa sunt convins ca daca si-ar face alta, ar fi chiar draguta. happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Sunt cam sus strugurii, pentru betivii de prin carciumi!winking laughing

| danutzu96 a răspuns:

Asta e pur subiectiva. Nu te astepta ca toti sa aiba aceiasi opinie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu imi place moaca ei. Parca e beata, nu stiu cum sa zic. In rest, e normala.

| AndreiWeisz a răspuns:

Pare o fata obisnuita, draguta. Urata nu e, oricat de subiectiv ai fi, nu au vazut ei tipe urate pe bune daca zic ca ea e urata laughing

| JustStitch a răspuns:

Eu sunt de aceeasi parere ca si tine! Nimeni nu-i perfect! Si nimeni nu-i urat/a! Toti suntem facuti dupa chipul si asemanarea lui Dumnezeu!

| Adiadictie a răspuns:

Feromonu e baza