| andreea7520 a întrebat:

Vara aceasta vreau sa ma fac blonda, vreau o schimbarebig grin mi-ar placea sa ma tund gen bob dar parul meu nu e tocmai drept, credeti ca va sta bine? Si avand in vedere ca am sprancenele foarte negre si ochii caprui, buze mai groase si un ten nici prea alb nici prea inchis, cum credeti ca-mi va sta? Trebuie sa`mi vopsesc si sprancenele? Sa le fac un saten inchis? Astept sfaturi :*

Răspuns Câştigător
| undercovergirl a răspuns:

Buna,
Si eu sunt la fel ca si tine : bruneta, ten deschis, sprancene negre si sunt tunsa bob ( mai scurt in spate, in fata mi-a facut niste suvite mai lungi si unele mai scurte ) + breton mai lung pe care l-am dat tot intr-o parte.
Si eu ca si tine am vrut o schimbare si am obtinut-o. Ma declar multumita. Acum, daca crezi ca sprancenele sunt o problema poti sa-ti faci un breton mai lung si voluminos care sa-ti vina pana in ochi, dar sfatul meu este sa accentuezi ochii ( eu folosesc culori ca mov-lila, maro, verde, albastru ).
Sper ca ti-am putut fi de folos. happy

5 răspunsuri:
| Seline a răspuns:

Daca te vopsesti blonda, neaparat trebuie sa te ocupi si de culoarea sprancenelor tale(care trebuie sa fie cu doua nuante mai inchise decat parul, deci un blond inchis), ceea ce e cam aiurea pentru ca in fiecare luna trebuie sa ti le vopsesti, in afara de asta nu vad alt impediment.Chiar daca nu ai parul drept, tunsoarea bob poate arata chic si la un par cu onduleuri.

http://www.frumusetefemei.ro/......altrow.jpg

http://www.perfectlady.ro/admin/poze/305-5.jpg

http://www.haircutshairstyles.com/......yle324.jpg

| hamsterx a răspuns:

Daca ai sprancenele bine pensate sunt super atunci:X... le lasi asa.cat despre tunsoarea bob dk nu ai parul drept foarte posibil sa nu stea, am o colega care s`a tuns asa si nu ii sta tocmai bine :-s asa ca ori...folosesti o placa de intins parul, ori renunti la idee! bafta:*

| stweety10 a răspuns:

Blonda cu sprancene negre nu merge in nici`un caz. Daca vrei sa te faci blonda fa ceva si la sprancene, nu le lasa negre. Daca nu ai parul tocmai drept eu zic sa nu te tunzi bob.

| anonimmmmm a răspuns:

Nuuuu, sprincenele negre sunt cele mai frumoase posibile, alte fete isi doresc sa le aiba negre conturindusi-le cu creion, dar tu vrei sa ti le descolorezi.nooo nu merita

| PuяpℓeMusic a răspuns:

Buna!
La 13 nu e indicat sa te vopsesti...mai ales ca ai zis ca iti pica parulbig grin
Fiecare e frumos cum l-a lasat Dumnezeu.