| sopranaCadaverica a întrebat:

Vi se pare destul de draguta si tinereasca aceasta rochie pentru o ocazie speciala? Domnisoara ce o va purta are 21 de ani :D https://www.bonprix.ro/......781027483/

22 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mi se pare batraneasca, in plus nu evidentiaza nimic, nici talie, nici solduri, lucruri pe care-i pacat sa nu le pui in valoare la asemenea varsta. PArca porti un sac. Mai degraba e rochie de zi decat de seara, ala nu-i print sa-l porti seara, poate doar daca ai peste 50 de ani

| RAY a răspuns:

Tu esti frumoasa fata mai conteaza rochia

| SilentRain a răspuns:

Nu prea ma pricep la rochițe thinking
Nu mai bine întrebi persoana aceia dacă ii place

| sopranaCadaverica explică (pentru SilentRain):

Pai eu-s persoana

| sopranaCadaverica explică (pentru SilentRain):

Nu stiu daca o sa ama arate batrana...

| SilentRain a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Mie personal nu îmi place rochița, dar dacă ți îți place și îți crezi ca îți stă bine cu ea nu mai contează ca ce cred alți
Cu ce fel de încălțăminte vrei sa porti rochița?

| sopranaCadaverica explică (pentru SilentRain):

Cu niste pantofi negri din catifea cu toc jos (nu pot sa merg pe alea mari) big grin

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Omg, nu.

| Raven a răspuns:

Eu am mai luat de la Bonprix și am ceva în genul ăsta, partea fără imprimeu e dintr-o lycra care se mulează în timp ce partea cu imprimeu e un voal din poliester. La spate văd că se desface, s-ar putea să se vadă fundul pe care încerci să-l ascunzi. Mie rochia îmi place dar probabil ar trebui să spun că am de două ori vârsta ta laughing

| sopranaCadaverica explică (pentru Raven):

Crezi ca m-ar arata mai batrana, nu? sad
Eu ador rochia si nu stiu ce sa fac..nu vreau sa par caraghioasa

| Raven a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Am zis doar că-mi place, e genul de rochie pe care o port eu de obicei, aș lua însă varianta pe mov. Nu mi se pare bătrânească deloc dar probabil mă încadrez în categoria menționată de @Hecate, persoane care la 50 de ani se consideră încă tinere laughing
Cred că până la urmă ar trebui să te îmbraci cum îți place, nu cred că ai fi caraghioasă în ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 51 merge
la 21 nu prea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi plac rochiile care pot fi numite "drăguțe".
Tinereasca? Da, dacă te iei după aia care spun ca si la 50 sunt tineri merge sa o numești asa.
Ce ocazie?

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

O nunta. Chiar nu mi plac modelele ce le vad pe net. Si in oras sunt prea scumpe. Toate stramte, decoltate si chicioase

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

A, si vreau sa zic ca nici macar nu cunosc mirii laughing Insotesc un amic doar

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

La ce ora e? Tine cont si de asta,si de locație si de cum se îmbracă amicul tău.
Nu e potrivită pentru o nunta,nu e elegantă. Nici materialul nu e cea mai buna alegere, iar imprimeurile sunt prea grosolane(nu îți spun acum ce nu îmi place mie la ea, îți spun de ce nu e potrivită pentru o nunta.
Încearcă o rochie tot nuanta aia, alt material, mai lunga si eventual mai decoltată(nu exagerat).
Si încă ceva.Pantofii cu toc jos nu sunt eleganți.

| sopranaCadaverica explică (pentru anonim_4396):

Pai de pe la vreo 16-17 ma gandesc (cununia religioasa) pana noaptea tarziu cand se termina petrecerea.
Ma gandeam ca as putea sa o accesorizez finut. de fapt, fara prea multe accesorii, doar un inel de argint si eventual un lantisor mai lung fara multe brizbrizuri.
Lunga nuuu, singura parte buna din mine - picioarele, nu vreau sa fie acoperite. Am bustul prea mare, vreau sa il acopar cat de cat, si fundul la fel, ca nu e nici el prea discret. Daca acopar si picioarele, o sa fiu ca un saculet. M-am gandit si la rochia asta ca e a naibii de simpla: https://www.bonprix.ro/......359507344/ ce zici?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Depinde dacă nunta la care mergi cere o ținuta formala sau nu.
Chiar si informala sa fie, rochia asta e mult prea obișnuita.O vezi zi de zi pe strada, nu e cea mai fericita alegere pentru o nunta.
De ce te-ai plânge ca ai bustul "prea"
mare?
https://www.dressbox.ro/......650961.jpg Dacă vrei neapărat ceva simplu ți-ar trebui ceva de genul asta.Iti pui in valoare picioarele, ascunzi defectele din partea de sus.
Eu as merge pe ceva lung care sa respecte mai mult linia corpului(nu mulat).

| GirlOnline81 a răspuns:

Sincer?
Nu.

| AmanoYuno a răspuns:

Incearca culori mai deschise. Imprimeul e frumos dar culoare imbatraneste.
Dar pana la urma si la coada opiniile altora nu conteaza nici cat o ceapa degerata deci daca tie chiar iti place nu te opresti nimeni

| ThyDoom a răspuns:

Am aruncat și eu o privire. Deși nu mă pricep de nicio culoare la rochii. Îmi plac toate de acolo, adică pe orice culoare. Și da, pentru mine pare potrivită pentru o ocazie specială. Am citit prin comentarii și am văzut că ai scris că este pentru o nuntă. Îți spun ceva. Rochia nu s-ar potrivi doar în cazul în care ai fii mireasă. În rest e foarte ok. Dar încă o dată, nu sunt specialist. E doar părerea mea de om. Care n-a mai fost pe la o nuntă de câțiva ani.