| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare normal sa fiu obligata(la rugamintea/dorinta preotului) sa port rochie pana in pamant la nunta(in biserica), eu fiind domnisoara de onoare?
Nu mi se pare normal, atat timp cat nu am de gand sa ma imbrac indecent.

11 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Hai, nu cred ca ar putea sa te scoata afara!
Rochia ce ai aratat-o e draguta si decenta.
Sincer nu am mai auzit ca preotul sa impuna asa ceva!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar, de cand isi baga preotul nasul (vorba vine laughing ) in rochiile domnisoarelor de onoare? Ma rog...in rochii, in general cand e vorba de o nunta.

| deea07 a răspuns:

Nu e normal si in plus rochita pe care ai ales-o e geniala:X Ce vrea sa te imbraci ca maicile? Poate sa-ti pui si o chestie de aia pe capbig grin Imbraca-te cum vrei, e o tara libera!laughing

| PinkPanther a răspuns:

Nu e normal, poate e un preot mai fixist, dar e prima oara cand aud asa ceva

| Demoiselle a răspuns:

Alooo Marian ce fusta mini, costum de baie, plaja? Eu mi-am luat deja rochia si este ceva de genul asta:
http://blogosfera.md/view-post-v-132851-0-romana.html
ca idee...este pana la genunchi
Eu consider ca nu e necesar ca preotul `sa-si bage nasul` atat timp cat nu e nevoie.Ma simt f decenta.
Doar ca ar fi f neplacut sa nu ma primeasca in biserica, pentru ca mi s-a spus f clar: `Rochia trebuie sa fie lunga, pana in pamant`!:(

| Anonim203 a răspuns:

Mah! preotul nu are nicio treaba cu tinuta de la o nunta, botez daca ar fi vb de vreo slujba da, dar asa nu are de ce sa comenteze.Incearca sa nu-l bagi inseama.Si preotul de la noi este foarte nesuferitangry si are toooot felul de pretentii dar eu nu il bag in seama.de fiecare data cand il vad ori ma incrunt la el ori ma fac ca nu-l vaddevillaughing.
Nu il baga in seama.Lasa-l sa vb singur.Nu are dreptul de a te ori sa intri inm biserica [-x.
Distractie placuuuuta:*:*:*
P.S. este chiar draguta rochita. buna alegere :Xthumbs up

| costyn162 a răspuns:

Sincer, e ciudat. Te imbraci cum vrei tu. Preotul nu are nimic de spus in privinta tinutei, nici a miresei nici a invitatilor.

| myyno a răspuns:

Nu,,
Te poti imbraca in ce doresti dar nu cu decolteu prea mare sau rochita transparenta, sau scurta

| Alissya97 a răspuns:

Nu. N-are el nici o treabă cu ce te îmbraci tu. Tu eşti domnişoara de onoare nu preoteasa. Deci, dă-i pace, sigur te-a încurcat cu mireasa whistling. Distracţie plăcută la nuntă!:*. Ceao.

| fnk_6992 a răspuns:

Sa nu se vada ce nu trebuie, asta e parerea mea.

| Babii a răspuns:

Doamne. nu are nici o treaba cu tine. nu ai de ce sa-ti faci griji.imbraca-te cum vrei. Have fun:*!