| adorciocolata a întrebat:

Voi cum va machiati intr-o zi de scoala sau pentru o iesire in oras?

Răspuns Câştigător
| GeoXoXo a răspuns:

La scoala:un fard nu chiar strident(un maro/crem apropiat de nuanta pielii tale)sau alta culoare "stearsa"+un luciu/strugurel dar clar NU un ruj de culoare inchisa care se poate observa fff tare.In oras:depinde dupa imbracaminte! daca esti imbracata mai cuminte alegi pentru fard culori apasatoare dar totusi deschise(verde,roz,blue etc.)+rimel care nu alungeste genele in exces,dar daca te imbraci mai provocator cele mai folosite culori pentru acest gen sunt:negru(ATENTIE! nu in exces), albastru mai inchis, movwinking+rimel cu alungire maxima+un ruj mat sau un luciu de culoare care se observa. Sper ca te-am ajutat!winking

1 răspuns:
| RaisaGirl a răspuns:

La scoala: luciu sau balsam de buze si rimel care imi alungeste genele si il ador. Iar in oras, la fel, doar ca mai adaug putin fard sau creion de ochi. Seara de preferat ceva mai strident.