| Speranta12 a întrebat:

Voi daca faceti dus seara, mai faceti o data si dimineata?

Răspuns Câştigător
| Devil21 a răspuns:

Daa mai ales ca este foarte cald afara si te trezesti de dimineață transpirat

28 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu

| Frank51 a răspuns:

Ai uitat sa mentionezi dusul de la ora 3 noaptea, este absolut necesar.

| Speranta12 explică (pentru Frank51):

Deci ar trebui sa se spele imediat dupa ce se murdaresc, nu?

| Sofer a răspuns:

Dacă muncesc schimbul 1 și 2 fac duș seara. Și dacă muncesc de noapte. Mai fac și dimineața.

| alina2k18 a răspuns:

Vara cam toti fac si dimineata sa se mai racoreasca ca iarna se stie ca romanii nu prea se spala de 2 ori pe zi pe tot corpul laughing desi ma ia greata numai cand ma gandesc ce treburi isi fac dimiwinking si nu se spala macar in anumite zone dar nah stim sa radem de alte natii in schimb laughing cand noi suntem ultimul loc in Europa la consumul de sapun si pasta de dintii laughing
Eu imi fac si dimi si seara si iarna si vara.

| Speranta12 explică (pentru alina2k18):

Pai da, macar dupa ce fac lucrurile alea, sa se spele.

| Speranta12 explică (pentru alina2k18):

Cum procedeaza fetele sa isi protejeze parul de apa daca nu vor sa si-l ude in fiecare zi, chiar daca fac dus in fiecare zi? Si tu cat timp stai in dus? E ceva in neregula daca stai 20-30 minute in dus?

| alina2k18 a răspuns (pentru Speranta12):

Am parul f lung, il prind in coc gen sus, am dus gen para laughing nu din tavanwinking deci nu mi-l ud ca altfel la cat par am nu am cum sa il usuc si coafez in 10minute, poate daca aveam 3 fire pana la umar laughing
Stau maxim 10minute, am pielea f uscata, nu-mi permit sa mi-o usuc si mai rau cu apawinking doar iarna in cada stau mai multwinking
Nu e in neregula sa stai 20minute daca te simti bine si pielea arata bine dupa si nu te ''tine'', eu m-as plictisi laughing in cada e altceva, mai bag o tigara ma relaxezwinking

| Speranta12 explică (pentru alina2k18):

Am inteles, si in cada cat stai de obicei?

| alina2k18 a răspuns (pentru Speranta12):

20-30minute daca nu imi fac scruburi laughing si spalat cu lufa.

| xerxes1 a răspuns:

Cainele moare de drum lung si tu de grija altuia.

| Sophieka a răspuns:

Buna,

Cred ca igiena corporala trebuie intretinuta zilnic iar pentru mine igienizarea inseamna de minim 3 ori pe zi.
Dimineata, dupamiaza si seara iar in contul in care mai este necesar, mai repet igienizarea.
Nu ma intereseaza ca platesc mai mult la intretinere.
In timpul somnului, corpul scoate impuritati din organism, deci chiar daca nu simti, cred ca e bine meritat un dus pentru a putea aplica apoi deodorantul dar si pentru igienizarea partilor intime si a picioarelor.

Numai bine!

| Speranta12 explică (pentru Sophieka):

Da-mi un exemplu, te rog, ce activitati ai intr-o zi incat sa fie necesare 3 dusuri pe zi? Adica, dusul de dupamiaza in urma caror activitati e necesar? Stiu ca difera de la om la om, dar e interesant sa aflu si despre situatia altor oameni.

| Sophieka a răspuns (pentru Speranta12):

In primul rand ca daca esti plecat la servici / alte activitati cateva ore, corpul evident transpira, si sa stai toata ziua cu aceleasi haine pe tine, evident provoaca miros. Mie imi place sa ma simt curata, sa fiu "fresh" si consider ca am nevoie de mai multe igienizari pe zi ca sa ma simt si sa fiu cat mai curata.

| Speranta12 explică (pentru Sophieka):

Adevarat, in aceste conditii e de inteles. Felicitari tie ca depui eforturi sa fii fresh pentru tine in primul rand, si pentru cei din jur. Asa arata un om sanatos mental, nu ca astia mai depresivi, carora le e greu si sa faca un dus.

| Sophieka a răspuns (pentru Speranta12):

Chiar daca e weekend sau am timp liber, tot ma igienizez de cel putin 3 ori pe zi dar daca ai activitati si vi acasa, cred ca e neaparat esential sa faci de minim 3 ori iar daca esti la munca circa 12 ore, atunci faci 2 dusuri fiind plecat atat de mult, dar daca transpiri rapid din diferite motive, emotii, efort, etc, poti sa iti iei un tricou / bluza in plus si sa te schimbi intr-o pauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ți s-a răspuns ca da, unii fac și dimineața

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Dar care-i logica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Pai cred că transpira noaptea dacă poartă haine groase sau poate ca fac sex și se murdăresc.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Daca se murdaresc, esti de parere ca ar trebui sa faca imediat dupa sau de dimineata?

| Hollyg a răspuns (pentru Speranta12):

Te trezești transpirat. Simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fac dus si seara, ca nu am cum sa dorm daca nu ma spal dupa o zi lunga, si fac si dimineata ca nu mor daca mai fac un dus rapid de 25-30 de minute. laughing

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Seara inteleg, nu intelegeam dimineata daca unii oameni nu transpira noaptea nu vedeam rostul

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Pai ca sa te simti fresh. Umpic acolo tot transpira oamenii, dar nu isi dau seama. Si vara nu ai cum sa nu transpiri, decat daca dormi dezbracat si cu aerul conditionat sau ventilatorul pornit.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Mda, adevarat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dimineața, seara și de câte ori mai e nevoie.

| Speranta12 explică:

Pai ma intereseaza ca daca ma convinge, adopt si eu noua ordine.

| Pati2500c a răspuns:

Nu, m ar bate mamaia ca stau toata ziua in dus laughing)))