| Speranta12 a întrebat:

Voua cat timp va ia sa faceti dus? Daca un om face dus seara, trebuie sa faca si dimineata sau nu? Un om trebuie sa faca dus in fiecare zi?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

O prostie sa-ti faci dus zilnic daca nu transpiri ca un porc si nu puti. In cazul in care nu poate sta lumea langa tine n-ai ce face, dar in mod normal pielea ta secreta anumite substante cu un anumit motiv, ai un strat de bacterii benefice care e distrus de sapun, bla bla. Daca tu nu le lasi sa-si faca treaba facandu-ti dusuri peste dusuri le nu prea e bine. Speli acolo unde trebuie zilnic.
La 2 zile e mai normal sa-ti faci dus complet.

| Speranta12 explică (pentru Ineys):

Pai asa credeam si eu pana sa aud lauda asta a unora ca fac dus zilnic. Nici eu nu o vad necesara, dar nu puti a doua zi.

| Ineys a răspuns (pentru Speranta12):

Sa se dea interesanti si sa para mai curati.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Speranta12):

Uneori de doua ori pe zi, alte dati nu fac dus si cate 3-4-5 zile.La perioada verii ma refer, desigur. Nu imi bat capul sa nu ud podoaba capilara, are vreo 0.5 cm si nu prea o las sa creasca de capul ei.

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă nu mă spăl pe păr vreo 5 maaaaxim 10 minute. Dacă fac zilnic sau nu depinde de activitatea din ziua respectivă, dacă stau acasă și nu fac nimic sau și afară nu transpir nu văd rostu neapărat să fac duș, fac eventual dimineața următoare dacă urmează să umblu mult. Cam la 2 zile îmi fac ca sa nu agresez pielea

| Sofer a răspuns:

20 30 min. Atât durează la mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cap la două zile iar pe corp în fiecare zi, dimineața și seara.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Dar fetele cum isi apara parul de apa ca sa nu-l ude in fiecare zi la dus?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Eu folosesc o bonetă medicală cumpărată de pe net. :-P

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 ora dus, 1 ora întors. Depinde cum este traficul.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Cum faci sa treci peste criza existentiala cand te gandesti la timpul pierdut din viata in trafic?

| Speranta12 explică:

Voi cati metri cubi de apa consumati intr-o luna si cat platiti pentru acestia?

Răspuns utilizator avertizat
| Pantagruel a răspuns:

10 min. Da. Da.