| whatisthis19 a întrebat:

Voua nu vi se par o prostie tatuajele si piercingurile?

34 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Parca sant desene facute de copii mici care se decoloreaza in timp. Mai bine e sa printezi o haina cu ce vrei decat sa te faci de ras cu un tatuaj

| darrio2007 a răspuns:

Da, mai ales piercingurile.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| Drimmero a răspuns:

Un tatuaj misto personalizat va fi intotdeauna misto. Sunt fan tatuaje

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu, desi unii arata ridicol cu ele. Nu am asa ceva dar de multe ori vad tatuaje care imi plac. Nu neaparat la fete.

| sabin89 a răspuns:

Mie da, dar cum lumea e plină de "prostii", nu sunt luat prin surprinere. Aşa că stau calm.

| sabin89 a răspuns:

Mulţi sunt tentaţi să înceapî cu banala frază: "Fiecare e liber să facă ce vrea/sau ce-i place". Dar nu asta e întrebarea. Normal că fiecare e liber, nu mai e nevoie să adăugăm fraza asta. Problema se pune cum le vedem noi, cum le considerăm. Bune/rele, sănătoase/nesănătoase, prostii/ne-prostii...

| Sofer a răspuns:

Chiar deloc. Foarte tari tatuajele.

| LPCTSTR a răspuns:

Ba da, insa le-as numi in alt mod: inutile. Nu te-ajuta cu digestia, cu respiratia, cu circulatia, cu sistemul endocrin, cu sistemul nervos, cu oasele, cu muschii sau cu orice alta conexiune intre anatomie. Ca sunt "frumoase", este altceva, anatomic este chiar inutil.

| PainTech a răspuns:

Nu. Fiecare face ce vrea.
Totuși nu m-aș vedea să îmi fac tatuaj, in niciun caz piercing.

Știu pe cineva care și-a tatuat numele, un mesaj și data nașterii fiicei pe braț.
Cum poți să zici că e o prostie?

| Ineys a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea cu corpul sau. Pe anumite persoane aceste accesorii arata bine. Pe unele arata ca dracu, vorba aia.

| JicaContra a răspuns:

Mie personal mi se par o tampenie, insa sunt unii care chiar apreciaza, asa ca fiecare cu fetish-ul lui big grin

| DaniTDCI a răspuns:

Sa zicem ca un tatuaj mai merge, dar piercing nu prea, nu ii inteleg rostul acelui piercing. parerile sunt impartite oricum, fiecare face ce vrea.

| RKBlue a răspuns:

Mie nu mise pari, ci mi se par. rolling on the floor
Acum serios.Nu am nimic cu ele. Unele tatuaje sunt destul de faine (Shawn Mendes).Nu cred ca mi-as face niciodata unul(eventual unul mai mic).
Tatuajele sunt o forma de arta si o traditie in diferite culkturi si isi au originile in urma cu peste 5000 de ani.
Piercingurile nu sunt nici ele neaparat naspa(cele in limba sunt)
si une sunt chiar faine.2 cuvinte:Kurtis Conner
Fiecare face ce vrea cu corpul lui, asa ca nu-s eu cineva care sa judece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde. Unele sunt frumoase, altele urate.
Mi se par o prostie doar tatuajele cu numelei iubitului/iubitei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Strict estetic nu ma deranjeaza la alte persoane. Imi place arta si unele tatuaje sunt absolut sublime. Eu nu mi-as traumatiza pielea sau corpul astfel, consider ca exista niste riscuri pe care nu merita sa mi le asum. Parca nici n-as vrea sa risc sa imi bag intradermic cerneala contaminata. Nu suna prea distractiv. :-?

https://www.fda.gov/......attoo-inks

" More than fifty different pigments and shades are in use, and the list continues to grow. Although a number of color additives are approved for use in cosmetics, none is approved for injection into the skin. Using an unapproved color additive in a tattoo ink makes the ink adulterated. Many pigments used in tattoo inks are not approved for skin contact at all. Some are industrial grade colors that are suitable for printers' ink or automobile paint. "
Sursa : https://www.fda.gov/......fact-sheet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare face ce vrea... Dar acum depinde de tatuaj, va avea consecinte fie bune fie rele. Cum ar fi, cum fac de curand pruncii de 12 ani, tatuezi numele unei fufe si apoi peste 5 ani, ramai virgin ca vor intreba: "Da' cine-i fufa aia Mia Khalifa?". Sau tatuezi ceva frumos, artistic, si e atractiv. La fel si piercing-urile, poti ascunde multe defecte cu ele, sau le poti face si mai teribile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neapărat. Doar cele în exces şi de prost gust.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde din ce unghi rau privesti tatuajul si piercingul care poate fi atat permanent cat si nepermanent, cu sau fara urma de adăncituri.
Sunt oameni care își fac tatuaje doar ca sa impresioneze, altii pentru amintiri, altii pentru ca sa arate a bad boy si sa scape de dusmani, altii pentru amuzamentul lor propriu.
Piercingul are si el admiratorii lui, unii pentru șmecherie, altii pentru un stil emo, altii pentru a evidentia mai bine anumite trasaturi ale fetei smd.

Un tatuaj mic acolo discret nu e o prostie prea mare, dar mama prostie este atunci cand esti alb de culoare si alegi sa te tatuezi pe tot corpul asa încat sa nu te mai deosebesti deloc de un negru de culoare.Aia da prostie de luat în calcul.

| MaryMaria333 a răspuns:

De ce? E o alegere personala ce tine de gust, nu are treaba nimeni cu ce isi pune x si y pe piele. Pielea lor pana la urma, ei o poarta, niste simple chestii temporare sau permanente nu au cum sa ii impiedice sa fie oameni buni, ca doara cu is cu drog in ele laughing
Stai linistit frate, cine ti'a zis gargara asta de 2 lei ii batut in cap. Tu uita'te la caracter, nu la ce gusturi au.

| Andresso a răspuns:

Un om normal la cerebel nu si-ar face niciuna din cele enumerate de tine.

| Pinky2008 a răspuns (pentru Andresso):

Mentalitate de roman securist ai prietene. Fiecare e liber sa faca ce vrea daca tu consideri ca o persoana cu tatuaj nu e sanatoasa psihic esti un mare prost fara suparare

| Andresso a răspuns (pentru Pinky2008):

Il ai ditamai exemplul pe Ronaldo, mai mult de atat nu stau sa-i explic unui copilas de 12 ani care poate isi va da seama pe la 70 ani care e rostul vieții.

| DeeaCarmen a răspuns:

Tatuajele asa si asa dar piercingurile, DA

| EuSuntOmul a răspuns:

Mi am tatuat o penis pe burta sa creada femeile ca e mare dar si au dat seama din prima frate... e o prostie

| MarlaMia a răspuns:

Ba da.
Arata nivelul de educatie dubios al unora.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MarlaMia):

De ce? Stiu oameni cu tatuaje care au luat bac-ul cu 9.90 si lucreaza la firme de top din IT.

Tu cu ce te ocupi? Cat castigi pe luna de iti permiti sa evaluezi pe altii?

| troleibuz a răspuns (pentru Cosmin86):

Sa lucrezi in IT nu e prea impresionant. Daca spuneai ca era medic sau jurist era alta treba.

| MarlaMia a răspuns (pentru Cosmin86):

Si interlopii au bani multi. Dar minte foaaarte putina.
Tu cata minte ai de-ti permiti sa ma intrebi cat castig?

| Cosmin86 a răspuns (pentru troleibuz):

Un IT-ist bun in 5 ani castiga cat un medic chirurg-sef cu 20 de ani de experienta. Mai documenteaza-te happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru MarlaMia):

Te intreb cat castigi (nu ce ai mostenit de la mami/tati sau ce ai castigat dand in cat la oameni) de iti permiti sa critici pe altii happy

p.s.: imi aduc aminte cand eram in generala ca profesorii din start ii catalogau ca "prosti" sau "ratati" pe cei care fumeaza, ori Einstein fuma, Sigmund Freud fuma, etc.